I s jedním gólem se dá vyhrát, ale spoléhat na to nemůžeme, ví Michal Bulíř

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Na první výhře nad Karlovými Vary v probíhající sezoně se podílel značnou měrou odchovanec libereckého hokeje, Michal Bulíř. Vypracoval si několik šancí a postaral se také o asistenci na rozhodující gól Tomáše Urbana. „Tu situaci pak vyřešil ideálně,“ chválil útočník s číslem 88 svého spoluhráče.

Michale, jaké jsou první dojmy z duelu s Karlovými Vary?
Převládají pozitiva. Bylo to hrozně dlouhé, výsledek 0:0 se táhnul až do třetí třetiny. Ale o to více nás těší, že se podařilo rozhodnout zrovna naší lajně a pomoct tak celému týmu. Jsou to vydřené tři body, hrálo se dost bojovně.

Michal Bulíř

Podílel ses na jediné brance, mohl bys tu akci popsat?
Tomáš Urban tuším protečoval ven vyhozený puk z pásma a už jsme jeli dva na jednoho. Já mu najížděl z pravé strany na střed, dostal od něj kotouč, posunul jsem mu ho zpět doleva a on už to krásně vyřešil ránou mezi betony.

Nečekal jsi ještě na přihrávku?
No, najížděl jsem si tam, abych mohl ještě teoreticky dostat kotouč zpět, ale myslím, že to vyřešil nejlépe, jak mohl. Já už byl za hráčem, bek si mě hlídal a kdo ví, jestli by přihrávka prošla. Důležité je, že takhle dal gól.

Příliš pohledný hokej toto střetnutí nenabídlo, hráli jste spíše účelově?
Nevím, jestli se vůbec pohledný hokej dal čekat. Přeci jen, jsme dva týmy z dolní poloviny tabulky, každý se chtěl posunout o něco výš, hrálo se o šest bodů. V takovéhle situaci asi hra ani moc jiná být nemůže, v závěru základní části to tak bývá vždy. Je jen dobře, když se nám i v takto náročných zápasech podaří vyhrávat.

Myslíš, že by zápas s Mladou Boleslaví mohl být podobný?
Očekávám prakticky to samé, jako s Vary. Bojovnosti tam bude určitě hodně, bude asi záležet na nasazení – kdo si pro vítězství půjde více, ten tři body získá.

V novém roce se vám velmi daří, kde se vzala ta změna?
Těžko říct, už dlouho tu nebylo, že bychom udělali nějakou dlouhou bodovou sérii a trochu se utrhli nahoru. Možná nám prospělo, že přišel nový rok, hodili jsme ten předchozí za hlavu a začali s čistým štítem. Důležité je naše nasazení, pak přijdou i výsledky.

Daří se vaší defenzivě, zato vepředu moc gólů nepadá. Čím to je?
V našem stylu se snažíme zakládat na poctivé hře ze středního pásma, abychom měli dobře pokrytá zadní vrátka a soupeř těžko přecházel do útoku. Pak můžeme využívat nějaké rychlé kontry. Ale určitě musíme zvýšit svou produktivitu, protože zkrátka moc gólů nedáváme. I když, proti Karlovým Varům jsme i s pouhou jednou brankou vyhráli, i tak se to dá. (úsměv) Nicméně nemůžeme na něco podobného spoléhat pokaždé. Základ je dobrá obrana, ale vepředu musíme něco vymyslet.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR