Hráči odvedli maximum, pochválil svoje svěřence trenér Jandač

Date of publication Author aVAL

Nejnižší návštěva od začátku extraligy - 3123 platících diváků - sledovala v úterý večer urputnou a dramatickou bitvu. Liberečtí Bílí Tygři se nakonec v dohrávaném 19. kole rozešli s Vítkovicemi smírně 2:2. Po pěti kolech doma, kdy prohráli, tak konečně zabodovali. A předvedený výkon proti silnému a zkušenému soupeři naznačil, že se diváci ve Svijanské aréně zase brzy mohou dočkat oslav tříbodového zisku. Trenér Josef Jandač po zápase odkryl důvody zlepšené hry svého týmu.

"Jsme v situaci, kdy máme takovou špatnou sérii. Ale tento zápas byl z naší strany sehraný velice dobře. Hráči odevzdali maximum a šli koncentrovaně za bodovým ziskem," řekl liberecký kouč Josef Jandač, jehož potěšila kvalitní defenzivní hra. "Náš záměr se neliší, chceme jít do tlaku, když jsme doma, ale tu hru dozadu si hlídat musíme i v jiných zápasech. Že nám to teď šlo lépe, bylo možná trošku větší koncentrací, také díky rozborům naší hry a tím, že to tlučeme hráčům do hlav." Trenér připomněl neefektivní hru v předchozím domácím zápase proti Ocelářům: "Proti Třinci jsme třeba sehráli parádně první třetinu - poměr střel 18:4, ale stav 1:2. Když to přeženu, Třinec udělal sedm útoků a dal sedm gólů. My padesát útoků a gól dáme jeden. Kdo ten zápas neuviděl, tak tomu neuvěří a směje se výsledku 1:7. Proti Vítkovicím ty chyby dozadu nebyly, minule ano."

Podle trenéra Jandače měl lví podíl na remíze zejména výtečný vítkovický gólman Trvaj. "Podržel hosty hlavně v závěru. Chybělo nám i štěstí, které se od nás odvrátilo i v několika posledních zápasech. Prostě nám to tam nepadá, neodráží se nám to. Všechny puky jsou ztečované, zblokované někam jinam, než potřebujeme. Chybějí nám centimetry, milimetry k vítězství, viz parádní střela Gřegořka do břevna," popsal Jandač.

Právě obránci Petru Gřegořkovi, jenž přišel z Českých Budějovic výměnou za útočníka Stanislava Procházku, se domácí liberecká premiéra vydařila. Byl jedním z nejplatnějších hráčů Bílých Tygrů. "Měli jsme hodně šancí a je to podle mě jen otázka času, kdy to tam začne padat a budeme vyhrávat o dva, o tři góly," všiml si po prvních dvou zápasech v libereckém dresu po trejdu z jihu Čech Petr Gřegořek.

Kritický moment potkal Bílé Tygry na začátku třetí třetiny, kdy Vítkovice otočily na 1:2. Stejně jako v minulých nevydařených zápasech Liberečtí nadějné vedení ztratili. "Cítili jsme, že hrajeme dobře a další porážku jsme si nepřipouštěli," řekl liberecký útočník Václav Novák, jeden z domácích hrdinů. Neúnavně se po celý zápas vrhal na zteč Trvajovy svatyně a symbolicky to byl on, kdo po Kábrtově nezištné přihrávce zařídil přesnou střelou vyrovnání.

Vítkovický lodivod Ladislav Svozil si postěžoval na náročný program svého mužstva. "Špatně jsme zápas zahájili, mohlo to být i kvůli tomu, že jsme před zápasem v Liberci hráli v sobotu i v neděli a hráči toho měli dost. Postupně jsme však hru vyrovnávali. Když jsme pak dokonce otočili na 1:2, vytvořili jsme si i další příležitosti. Kdyby v těch chvílích puk do sítě Liberce jakkoli doskákal, tak bychom asi vyhráli. Ze dvou zápasů venku po sobě jsme však uhráli čtyři body, takže spokojenost."

Naopak Bílí Tygři uhrálí z posledních devíti zápasů body dva. Zda byla úterní remíza krokem k lepším výsledkům, se můžeme přesvědčit již v pátek, kdy do Liberce přijede Plzeň, a v neděli, kdy Tygři zakončí sérii domácích zápasů opakováním extraligové premiéry s Litvínovem.

Slavná trojice aneb selská jízda