Hlavní jsou body, nuly nesleduji, prohlásil skromný Melicherčík

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Naposledy Bílí Tygři inkasovali branku na ledě lídra Tipsport extraligy, pražské Sparty. Od trefy obránce Jakuba Krejčíka bylo odehráno už více než 195 minut, slovenský brankář Marcel Melicherčík však za sebe žádný z puků nepustil. V posledních třech zápasech na něj šlo 90 střel, všechny ovšem zastavil. I díky němu se nyní mužstvo vytáhlo na desáté místo tabulky.

Marceli, už téměř 200 minut bez branky. Víš ještě vůbec jaké to je, když dostaneš gól?
Tak určitě si to pamatuji, stává se mi to každý den na tréninku. Je škoda, že bereme jen dva body. To čisté konto bych klidně za třetí bod do tabulky vyměnil. I v základní hrací době jsme měli vynikající šance, bohužel to tam nepadlo. I dva body jsou ale dobré, a tak musím chlapcům poděkovat. Hráli perfektně dozadu, pokrývali dorážky a zblokovali hodně střel, což je super.

Marcel Melicherčík už nepustil gól téměř 200 minut.
Jak si užíváš to, že už jsi tak dlouho nepřekonán?
Snažím se na to nemyslet, abych se z toho nezbláznil. Nechci si takových věcí vůbec všimat, takže to ani neřeším. Mám občas i pocit, že mi to je nepříjemné. Doufám ale, že z toho utvoříme nějakou vítěznou sérii a to mi bude úplně stačit. V kabině se soustředíme hlavně na to, abychom hráli tu svou hru a poctivě pracovali celých 60 minut. Není třeba si všímat nějaké individuality, ale raději hrát jako tým.

Čím to je, že se z týmů s největším počtem obdržených gólů stalo mužstvo se sérií tří utkání bez branky?
I tehdy jsme měli velmi dobré pasáže hry, někdy to byly dvě třetiny, jindy dokonce padesát minut. Bohužel pak přicházely výpadky a padly rychlé dva, tři góly. Pak si ten soupeř dokáže to vedení už pohlídat. Teď se nám daří držet to naše tempo celý zápas, což se začíná vyplácet, protože nás už takové výpadky nepotkávají. Pracujeme hodně na obraně, ale roli hraje i to, že se zlepšila naše souhra.

Jak ti bylo, když videorozhodčí přezkoumával tu situaci, kdy soupeř trefil ve druhé třetině tyčku?
Měl jsem pocit, že to byla tyčka, takže jsem to nějak neřešil. Naštěstí to videorozhodčí viděl správně.

Říkal jsi, že ti není zrovna příjemné tak dlouho držet nulu. Bylo by pro tebe lepší, kdybyste příští utkání vyhráli, ale ty bys tam už něco pustil?
Určitě, bral bych to klidně v každém zápase, pokud je na konci výhra za tři body. Pak nezáleží, jestli to skončilo 2:0 nebo 5:3, nejdůležitější je, že to dotáhneme do vítězného konce.

Máš nějaký rituál, co se čistých kont týče?
Mám nějaké zvyky a svou předzápasovou rutinu. Snažím se ale nebýt pověrčivý. Je to ale těžké, protože existuje hodně historek, které člověk slyší od hráčů nebo někde přečte.