Hattrickový střelec Adam Klapka: Cením si vítězství, góly jsou taková třešnička na dortu!

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec - Adam Klapka si v derby proti Mladé Boleslavi vystřílel hattrick! Tento sympatický dvoumetrový útočník, který se mimo jiné v létě připravoval v Kanadě s Janem Ludwigem, se rozhovořil o gólových momentech, díky kterým v kabině zavoní řízečky.

Jak bys zhodnotil zápas s Mladou Boleslaví?
Dnešní zápas jsme odmakali. Většinou to bývá těžké, když přijdou kluci z vyšší kategorie, ale my jsme si poradili a potvrdili, že můžeme bojovat o finále Poháru DHL.

Bylo to derby. Napětí bylo vidět i na ledu, nechyběly strkanice. Zapojil ses do nějaké?
Já osobně jsem se do žádné strkanice nepřimotal, ale na ledě to chvílemi jiskřilo. Myslím si, že to k derby patří.

Čekají vás dva venkovní zápasy v Plzni a Karlových Varech. Budete se na ně nějak speciálně připravovat?
Nijak speciálně se připravovat nebudeme. Budeme trénovat tak, abychom porazili každého soupeře.

Dnes sis vystřílel hattrick! Jak bys jednotlivé góly popsal?
První gól padl tak, že jsem si vzal puk u nás v pásmu, pak jsme jeli dva na jednoho a chtěl jsem nahrát spoluhráči a šťastně se kotouč odrazil od protihráčovy hokejky do brány. Při druhém gólu jsem jen doťukl puk do odkryté klece. U třetího gólu mi přiletěl puk zpoza brány, nic jsem nevymýšlel a zkusil jsem to bekhendem a byl tam!

Ceníš si tohoto vítězství více, třeba právě díky svým třem gólům?
Cením si vítězství spíše kvůli tomu, že jsme Boleslavi odskočili v tabulce, ty góly jsou taková třešnička na dortu.

Jaký máš z hattricku pocit?
Skvělý! Jsem za něj strašně rád. Dlouho jsem žádný gól nedal, takže mám velikou radost, že se to dnes podařilo.

Co tě bude stát u pokladníka?
Budu muset přinést něco do kabiny. Trenér si přeje řízky, prý je už dlouho neměl (smích).

Jak se ti v Turnově hrálo?
Bylo to tady super! Je tady malé hřiště, což si myslím, že je pro většinu kluků lepší, protože se hraje rychlejší hokej. Bylo se na nás podívat hodně lidí. Jsem rád za každého fanouška, který přišel, protože my před lidmi moc nehrajeme. Bylo to fajn, že jsme pro ně mohli vyhrát.

Byl jsi nominován jako náhradník na Turnaj čtyř zemí ve Finsku, jaký máš z toho pocit?
Jsem rád, že můžu být jako náhradník, a že ve mně trenéři vkládají důvěru. Jsem tam ještě se dvěma dalšími spoluhráči. Svědčí to o tom, že makáme na trénincích a v zápase. Budeme čekat na šanci, jestli nás povolají.

Vyhovuje ti střídavý start za Benátky a juniorku?
Určitě mi to vyhovuje! Hraji více minut a jsem u důležitých momentů zápasu, za což jsem rád.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR