Aktuální zprávy

Filip Pyrochta nechybí v nominaci na MS!

Liberec - Po skončení Švédských hokejových her zúžil reprezentační kouč Josef Jandač kádr národního týmu, který se připravuje na mistrovství světa. V současné širší nominaci nechybí ani Filip Pyrochta, který je tak velmi blízko účasti na turnaji.

Česká reprezentace má za sebou celkem deset přípravných duelů, v nichž sedmkrát zvítězila a mimo jiné ovládla Carlson Hockey Games, tedy český podnik Euro Hockey Tour. Právě po tomto turnaji vypadl z české reprezentace druhý tygří zástupce, útočník Jan Ordoš. Zranění pro změnu vyřadilo ze hry bývalého Bílého Tygra Ondřeje Vitáska.

Zato bek Filip Pyrochta se také v dresu národního týmu i nadále prezentuje ve vynikající formě a je už pouhý krůček od startu na světovém šampionátu. Realizační tým v současnosti uzavřel nominaci na počtu 26 jmen, mezi nimiž se nachází trojice brankářů, osm obránců a patnáct útočníků.

Jandač spolu se svými kolegy nadále čeká na další vývoj play-off v zámoří, aby případně tým doplnil dalšími hráči. Současný kádr mezitím ve čtvrtek ráno zamíří do dějiště mistrovství světa, tedy do dánské Kodaně. První zápas odehrají Češi proti Slovensku v sobotu 5. května od 20:15. A pokud se nestane nic neočekávaného, Filip Pyrochta by v tomto zápase neměl na ledě chybět!

Širší nominace na MS v Dánsku

Brankáři
Pavel Francouz (Čeljabinsk, KHL), David Rittich (Calgary, NHL), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Finsko).

Obránci
Radko Gudas (Philadelphia,NHL), Adam Polášek (Soči, KHL), Michal Jordán (Chabarovsk, KHL), Filip Pyrochta (Bílí Tygři Liberec), David Sklenička, Michal Moravčík (oba HC Škoda Plzeň), Martin Pláněk (Mountfield HK), David Musil (HC Oceláři Třinec).

Útočníci
Tomáš Plekanec (Toronto, NHL), Roman Červenka (Fribourg, Švýcarsko), Andrej Nestrašil, Robin Hanzl (oba Nižněkamsk, KHL), Robert Kousal (Davos, Švýcarsko), Roman Horák (Podolsk, KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Dmitrij Jaškin (St. Louis, NHL), Radek Faksa (Dallas, NHL), Michal Řepík (HC Sparta Praha), Martin Nečas (HC Kometa Brno), David Šťastný (Aukro Berani Zlín), Martin Kaut (HC Dynamo Pardubice), Tomáš Hyka (Chicago, AHL).

Program utkání Česka v základní skupině MS

Sobota 5. května: Česko – Slovensko (20:15)
Neděle 6. května: Česko – Švédsko (16:15)
Úterý 8. května: Česko – Švýcarsko (20:15)
Čtvrtek 10. května: Česko – Rusko (20:15)
Pátek 11. května: Česko – Bělorusko (20:15)
Neděle 13. května: Česko – Francie (16:15)
Pondělí 14.května: Česko – Rakousko (20:15)

Filip Pyrochta rozjíždí protiútok

Související

14.10.2021 • Partnerské sdělení

Startuje EDUCA EXPO!

Naši partneři

Generální partner
Generální partner