Filip Pešán: Doufám, že se fanouškům odvděčíme v dalších letech

Date of publication Author Tomáš Dolejš, Dominik Jakubec

L i b e r e c - Sezóna pro Bílé Tygry skončila úspěšným utkáním proti Olomouci. Nyní mají Liberečtí až do září čas připravit se na další ročník extraligy a snažit se o lepší umístění než v předešlých sezónách. Co na boje v play-out říká trenér a sportovní ředitel v jedné osobě Filip Pešán?

Šéf tygří smečky byl potěšen samotným závěrem ročníku 2014/2015, když Liberec před skvělou diváckou kulisou porazil Olomouc. "Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát poslední zápas sezóny. Většinou to znamená titul nebo postup, pro nás to bylo alespoň velké poděkování fanouškům. Jsem rád, že nás podporovali a přišli i po nevydařené sezóně poděkovat hráčům. Doufám, že se jim odvděčíme v dalších letech," věří Pešán.

Filip Pešán

Play-out podle něj splnilo svůj účel, když v něm dostaly šanci ukázat se mladé naděje. "V zápasech jsme měli třeba dvě pětky vytvořené z kluků, kteří extraligu skoro nikdy nehráli. Obětovali jsme boj o body tomu, abychom zjistili, kdo si v příštích letech může zahrát nejvyšší soutěž," vysvětloval celý záměr.

Přiznával však také, že očekával trochu lepší výsledky. "V tomto ohledu jsem trochu zklamaný, že jsme i s mladým týmem vyhráli jen jeden zápas. Zápasy s Energií a Slavií nebyly špatné, ale chyběla nám kvalita, což se odrazilo na výsledku."

Filip Pešán měl díky těmto zápasům ideální příležitost zvážit, kdo z hráčů může dostávat větší prostor v příští sezoně. "Představu už mám, i když mi třeba poslední zápas kolidoval s extraligou juniorů. Sestava nebyla úplně ideální, samozřejmě pro nás bylo přednější semifinále mládežnické soutěže. Mám teď už určité tipy na hráče, ale zatím si je ještě nechám pro sebe," tajil lodivod liberecké kabiny s úsměvem.

Kromě postu trenéra bude navíc do budoucna zastávat ještě funkci sportovního ředitele. Co to pro něj znamená? "Je to velká zodpovědnost. Vnímám jako velkou výzvu sestavit tým a ještě se za něj postavit na střídačku. O tom, že to nebude jednoduché, jsem se v posledních dvou týdnech už stihl přesvědčit."

Kromě hodnocení uplynulého ročníku v současnosti Filip Pešán stíhá také sledovat vrcholící boje o titul extraligového mistra. V něm má svého favorita: "Fandím Třinci, protože se dlouho známe s panem Kalousem, ale bude to mít hodně těžké. Osobně si myslím, že titul získá Litvínov," svěřil se na závěr se svým tipem. A zároveň věří, že v příštím roce budou Tygři v této době také zápolit v play-off. S tím nezbývá než souhlasit!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR