Extraligový kolotoč se znovu rozbíhá. Šelmy zavítají do Plzně

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Reprezentační přestávka je u svého konce a Tygry ihned čeká nelehký úkol. Body by totiž chtěli uloupit na ledě aktuálně třetího celku extraligové tabulky - Plzně. Na to, jak napínavý duel dopadne, si budeme muset počkat do úterních 17:20.

Jakub Valský a Radim Šimek si na Channel One Cupu počínali na výbornou, když velkou měrou pomohli vybojovat české reprezentaci celkové prvenství. Nyní je však stejně jako uzdravenou trojici Michal Řepík - Petr Jelínek - Lukáš Krenželok čeká návrat do neklidných vod extraligového kolotoče.

Šest v řadě!

Naše mužstvo vstoupí do náročného utkání s výbornou sérií šesti vyhraných duelů za sebou. Hned tři vítězství se navíc urodila na hřišti soupeřů, když šelmy vyzrály nejprve na Vítkovice, poté porazily v nastaveném čase Hradec Králové a nakonec v prozatím nejdelším střetnutí tohoto ročníku udolaly v samostatných nájezdech brněnskou Kometu.

Plzeň ale rozhodně nehodlá příznivou tygří sérii prodloužit. Západočeši předvádějí v letošním ročníku velmi ofenzivní hokej a v počtu vstřelených branek jsou dokonce na první pozici. Přesných zářezů na pažbě mají již 97. Z posledních šesti duelů Škoda vybojovala devět bodů, přičemž dokázala předčit i sousední týmy v tabulce Chomutov a Mladou Boleslav. Naopak v základní hrací době nestačila na Karlovy Vary a Zlín.

Svěřenci trenéra Michala Straky vstoupí do vzájemného střetnutí s několika změnami v kádru. Vedení se rozhodlo vyměnit do Třince na hostování Jána Sýkoru, přičemž opačným směrem zamířil Erik Hrňa. Spolu s prvním jmenovaným se k Ocelářům vydal i zkušený forvard se zkušenostmi z NHL - Marcel Hossa, jenž využil klauzule ve své smlouvě.

Vysoká produktivita

Západočeši mají na soupisce hned několik tahounů individuálních statistik. Na druhém místě v kanadském bodování figuruje útočník Dominik Kubalík (16+9), čtvrtá pozice patří Jaroslavu Kracíkovi (7+17). Mezi obránci je extraligovým lídrem další hráč z kádru modro-bílých - Jakub Jeřábek (3+19).

V dresu Tygrů působí na šesté příčce produktivity Petr Jelínek. Kapitán Jan Výtisk vévodí tabulce Radegast indexu, vynikající statistiky má také opora v brankovišti Ján Lašák. Zkušený brankář průměrně inkasuje 2,02 branek na zápas, což ho řadí mezi pětku nejúspěšnějších maskovaných mužů dosavadní části ročníku.

Šimek rozehrává, Lašák v pozadí

V hlavní roli přesilovky

Oba celky se ale předhánějí i v týmových statistikách. Ve využitých přesilovkách figurují mezi nejlepší trojicí extraligy. Po Spartě obsadila druhé místo Plzeň s 22,97 % využitých početních výhod a čtyřiatřiceti góly při nestandardním počtu hráčů na ledové ploše. Šelmy jsou na pozici třetí, zužitkovaly 29 přesilovek, což znamená 22,14 % úspěšně proměněných vyloučení protivníka.

Na to, jak zápas dopadne, si budeme muset počkat do úterý. Úvodní vhazování je naplánováno před kamerami České televize na sedmnáctou hodinu a dvacátou minutu.

Bílí Tygři Liberec versus HC Škoda Plzeň

Počet zápasů: 54
Bilance: 23 – 4 – 3 – 6 – 18
Skóre: 168:167