Důležité tři body, ve hře jich je ale ještě dvanáct, burcuje Tomáš Vošvrda

Date of publication Author Martin Zíta, Martin Kadlec

Chomutov/Liberec - Hodně důležité tři body vydolovali liberečtí Bílí Tygři v pátek v Chomutově. Na ledě Pirátů zvítězili 2:1 a jelikož Karlovy Vary podlehly v prodloužení Kometě, stáhli Tygři jejich náskok na pět bodů. Jedním z hrdinů severočeského duelu byl také brankář Tomáš Vošvrda, který naskočil možná trochu překvapivě.

Tomáši, kdy Ti trenér řekl, že proti Chomutovu nastoupíš?
Věděl jsem to už od pondělí, takže jsem měl dostatek času na přípravu. A jsem rád, že se to dnes podařilo a pomohl jsem ke třem bodů, které jsou pro nás hodně důležité.

Pro gólmana to dnes asi nebyl úplně ideální zápas? Střel bylo málo a když nějaká přišla, většinou hodně nebezpečná. Určitě to nebylo moc příjemné. Obzvlášť první dvě třetiny, tam vůbec nic nebylo a najednou gólovka. Mě mrzí hlavně ten gól, protože jsem čekal něco jiného, ale on mě nachytal mezi betony. Jinak si myslím, že jsme odehráli kvalitní utkání, hlavně v našem pásmu.

S tím určitě souvisí i dnešní hra v oslabení, která byla dobrá.
Oslabení kluci zvládali skvěle. Byl tam dobrý a rychlý přístup k hráčům a časté blokování střelby. Takže v jejich přesilovkách jsme jim toho moc nedovolili, snad nějaká střela od modré, ale vážnější šance mě nenapadá.

Na druhou stranu ani vaše přesilovky nebyly úplně nejlepší. Koneckonců jediný gól jste inkasovali právě ve vlastní přesilovce.
Musíme na tom zapracovat, jelikož přijdou chvíle, kdy tyto okamžiky budou rozhodovat. V dlouhé přesilovce proti třem bychom gól dát měli, může to být rozhodující moment zápasu.

Váš hlavní konkurent, Karlovy Vary, dnes dva body ztratil, co to pro vás znamená?
Ve hře je pořád dvanáct bodů a momentálně ztrácíme pět. My teď ale moc dopředu myslet nemůžeme. Musíme se soustředit na ten nejbližší a odvést v něm maximum. Teď nás čekají tři zápasy na domácím ledě, kde nebude prostor na to se šetřit. Musíme do toho jít po hlavě a dát do toho všechno.