Doufáme, že se chytíme a porazíme i ostatní týmy, přeje si Peter Galamboš

Date of publication Author Tomáš Schmiedt

L i b e r e c - Bílí Tygři protrhli šňůru neúspěchů na ledě Olomouce, kde zvítězili 3:1. O jejich druhou trefu se postaral útočník Peter Galamboš, jenž předchozí tři barážová klání nehrál. Svůj návrat do sestavy tedy oslavil stylově. „Šel jsem do zápasu s tím, že chci dát gól. Vyšlo to a budu jen rád, když budu dávat góly i v dalších zápasech,“ doufá Galamboš.

Liberci vyšla úvodní třetina parádně. Dařilo se mu přehrávat soupeře, rychlým napadáním mu znepříjemňoval život. Svou aktivitu přetavili Bílí Tygři ve vedení 2:0. „Šli jsme do zápasu s tím, že chceme dát první gól, aby se nám pak lépe hrálo. V první třetině jsme nakonec dali dva, což nás určitě povzbudilo,“ okomentoval skvělý vstup svého celku Peter Galamboš, který se postaral o druhou libereckou trefu.

„Naskočil jsem ze střídačky a viděl jsem Tondu Duška, že přihrál našemu bekovi. Pak jsem jen sledoval, kam se puk odrazí. Odrazil se ke mně, tak jsem ho pouze dorazil do brány,“ vrátil se třiadvacetiletý hokejista ke své brance.

Galamboš se vrátil do sestavy po třízápasové pauze a hned se uvedl gólem. Trenéru Pavlu Hynkovi tedy vyšly změny v mužstvu na výbornou. „Šel jsem do zápasu s tím, že chci dát gól. Vyšlo to a budu jen rád, když budu dávat góly i v dalších zápasech,“ přiznal slovenský útočník.

Kohouti ve druhé třetině zlepšili svůj výkon, jenže místo snižujícího gólu sami inkasovali. Po zaváhání na domácí útočné modré vyrazili Bílí Tygři do přečíslení dva na jednoho, z něhož vstřelili uklidňující třetí branku.

„Čím více dáte gólů, tím jste klidnější. Měli jsme ale i trochu štěstí. Olomouc hrála velmi dobře, Švára (Marek Schwarz) ale její šance skvěle pochytal,“ pochválil Galamboš svého spoluhráče v bráně.

Zpátky do střetnutí se Mora dostala na začátku poslední dvacetiminutovky, kdy se z levého kruhu prosadil Robin Staněk. Hanáci po této trefě výrazně ožili. „Co jsem doma pozoroval utkání s Olomoucí, všiml jsem si, že ji první gól nakopl. Podobně to bylo i tentokrát. Diváci ji pak hnali dopředu, měla tlak, ale uhráli jsme to,“ těšilo libereckou čtyřiadvacítku.

Severočeši se po inkasovaném gólu trochu zatáhli. K vyloženému betonu se však neodhodlali, snažili se i nadále ohrožovat Kašíkovu klec. „Řekli jsme si, že budeme hrát bez risku. Určitě jsme se ale nechtěli zatáhnout a čekat na to, co se bude dít,“ prozradil Galamboš.

Po dvou prohrách si Liberec konečně připsal tříbodový triumf. Ten ho vytáhl z posledního místa barážové skupiny. „Vítězství je to velmi důležité, protože jinak se nám mohly ostatní týmy vzdálit. Takhle jsme stále na dosah udržení extraligy,“ měl radost mladý forvard.

Bílí Tygři dosud dokázali v baráži porazit pouze Olomouc. Galamboš však věří, že od dalších kol se tato skutečnost změní. „Doufáme, že se chytíme a porazíme i ostatní týmy,“ konstatoval.

Slavná trojice aneb selská jízda