Dominik Lakatoš o New Yorku: Viděl jsem věci, které jsem znal jen z filmů

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Na konci června zažil Dominik Lakatoš velmi důležitý moment ve své hokejové kariéře. V draftu NHL si ho vybrali newyorští Rangers, na jejichž nováčkovském kempu Dominik poprvé přičichl k nejlepší lize světa. „Vysněný tým je ale jen jeden,“ prozrazuje mladý útočník náklonnost k jinému celku. Ke kterému? A jak vlastně kemp nadějí probíhal?

„NHL je trochu jiný svět“

Jak bylo v Americe?
Bylo to super. Hrozně jsem si to užil a podíval se, jak to tam funguje. Je to pro mě velká zkušenost.

Co ti utkvělo v paměti z návštěvy kempu New Yorku Rangers?
Podmínky a všechno okolo je dáno tím, že je to nejlepší liga světa. V Liberci je určitě nejlepší zázemí v republice, ale NHL je trochu jiný svět.

Takže NHL Dominika Lakatoše okouzlila?
Jsem z toho nadšený. Celou dobu jsem si to užíval. Vždycky jsem se tam chtěl podívat a jsem rád, že mi to vyšlo a že jsem to mohl zažít.

Nabudilo tě to, že sis tam mohl zatrénovat, k tomu, abys makal a co nejdříve se tam objevil?
Myslím si, že motivaci musí mít každý. Ať už se tam podívá, nebo ne. To co jsem zažil, by chtěl asi každý hráč. Všechno jsem tam měl připravené pod nosem. Určitě bych si NHL jednou chtěl zahrát.

Dominik Lakatoš

„Určitě budu ještě rok v Liberci“

Nebylo to tak, aby tě namlsali a realita pak bude jiná?
I to je možné. (směje se) Uvidí se za pár let.

Jak si tam člověk připadá? Jako Alenka v říši divů?
Je to trochu něco jiného, ale dá se na ten komfort zvyknout. Taky kdo by si nezvykl.

Kolik jsi toho natrénoval?
De facto byl v New Yorku pětidenní kemp, který zahrnoval kompletní testy jak na ledě, tak na suchu. Poslední tři dny jsme hráli jen zápasy proti sobě, což byl asi nejlepší trénink.

Jaká je šance, že by ses v brzké době objevil v NHL?
Určitě budu ještě rok v Liberci. Po sezóně se o nějakých konkrétních věcech můžeme začít bavit, ale zatím to nepřipadá v úvahu.

Město tě taky okouzlilo?
Ano, samozřejmě. Je to New York, což je bomba. Jsou tam věci, které jsem znal jenom z filmů. Musel jsem se jít podívat do Central Parku a jsem rád, že jsem ho konečně viděl. Ještě mi chybí socha Svobody, tak třeba příští rok.

Ján Lašák a Dominik Lakatoš v objetí

„Draft je malý, ale podstatný krok“

Jaký byl návrat sem?
Tady je to špičkové. Teď se tu ještě něco předělává ještě více k obrazu NHL. To už je tu tradice a kdo to nezažil, tak neví, o co jde.

Letěli jste s trenérem?
Ano, byli jsme tam s panem Pešánem spolu.

Dá se říct, že ti pomohl?
Ano, určitě. Pomohl mi i s jazykem, protože ho zatím nijak špičkově neovládám. Ale to jsou věci, na kterých budu intenzivně pracovat. Hodně mi pomohl.

Nabyl jsi v těch zápasech sebevědomí, že se můžeš srovnávat s takovými hráči?
Je to všechno o tom malém hřišti, na které nejsem zvyklý. První dva dny jsem s tím hodně bojoval, nebylo to pro mě nic příjemného. Třetí den už jsem se na ledě poznával.

Jaká byla celková reakce na ten draft?
Že je to bomba. Je to malý, ale podstatný krok a jsem rád, že mi to takhle vyšlo.

S Rangers jsi spokojený? Sympatizoval jsi s nimi v minulosti?
Tak samozřejmě. (směje se)

Dominik Lakatoš tleská divákům

„Vysněný tým v NHL je jen jeden“

Mění se něco na tom, že tvým oblíbeným klubem jsou Los Angeles Kings?
Ne, to se nemění. Ten vysněný tým v NHL je jen jeden, ale myslím si, že v celé NHL není jediný špatný tým.

Co říkáš na to, jak se mění hráčské složení kabiny?
Omladil se nám kádr, ale v tom týmu je velká síla. Ta tu vždycky byla a my navíc hrajeme perfektní systém. Dokážeme s ním velké věci, o čemž jsme se už přesvědčili. Bude to dobré.

Mění se tvoje role? Bude se na tebe víc sázet?
To si nemyslím. Dostával jsem hodně prostoru už v minulé sezóně i v play-off, které se až na finále povedlo.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu