Dominik Hrníčko: Při odchodu do kabin mě nazývali Granlundem

Date of publication Author Tomáš Dolejš

Pardubice/Liberec - Liberecká juniorka se v sobotu zúčastnila turnaje O pohár primátora města Pardubic. Kromě prvního místa pro tým si životní zážitek odvezl i Dominik Hrníčko, kterému se podařil nevídaný kousek. "Za stavu 0:0 bych si to asi nedovolil," řekl útočník pro hokej.cz.

Bílí Tygři vedli v závěru utkání se Zlínem už 4:1 a hráli přesilovou hru. Ke kotouči se za brankou dostal Hrníčko, nabral ho na svou hůl a zastrčil jej pod horní tyčku soupeřovi svatyně. Mnozí si jistě vzpomenou na finského Mikaela Granlunda, jenž předvedl podobný kousek před třemi lety na mistrovství světa.

"V Pardubicích jsem to zkoušel už loni při mistrovském utkání, a shodou okolností na stejnou branku. Tehdy se mi to nepovedlo. Puk prolétl kolem břevna až do druhého rohu," prozradil Dominik Hrníčko pro hokej.cz, že toto nebyl první pokus o tuto parádu. "Hráli jsme přesilovku. Najednou jsem se za brankou zjevil sám a napadlo mě to udělat. Naštěstí to tam spadlo," popisuje mladý útočník situaci.

Liberecký mladík má však fintu natrénovanou. "Už asi dva roky to zkouším na tréninku, když máme chvíli volna. K tomu, abyste našli odvahu, musíte vyhrávat. Za stavu 0:0 bych si to asi nedovolil," řekl Hrníčko. Úspěch sklidil samozřejmě mimo publika i u spoluhráčů. "Říkali, že to bylo pěkné. Ale půlka týmu to neviděla, protože jim zrovna něco vysvětloval trenér. Když jsme odcházeli po zápase do kabiny, tak mě nazývali Granlundem," potvrzuje podobnost s gólem finského útočníka.

A jak se junior z pod Ještědu staví k upravenému systému soutěže, která začíná již v půlce srpna? "Je to docela nezvyk, měli jsme krátké volno, ale zase budeme hrát více zápasů. Skončili jsme na suchu 25. června, abychom se mohli rozjet na dovolené. Na led jsme pak šli už v první polovině července," popisuje Hrníčko uplynulý liberecký program. Kádr juniorky je stále široký, a o místo v sestavě hráči ještě budou muset bojovat. "Je nás v týmu hodně, trenéři to museli protočit. O to lepší je vyhrát turnaj, když nehráli stejní hráči," těší nadějného útočníka. Jak to bude v následující sezóně? Nechme se překvapit.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR