Dominik Hrachovina o své premiéře: Na začátku nervozita, poté jsem si to užíval

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec — Gólman Dominik Hrachovina se postavil mezi tři tyče při první možné příležitosti a hned přispěl povedeným výkonem k výhře Tygrů nad Litvínovem. Za vítěznou premiéru ho tak mimo jiné čeká i příspěvek do týmové kasy. „Už mě to stálo hodně, asi tu nechám celou výplatu,“ smál se.

Jaká byla tvá premiéra v české extralize?
Vítězná, takže dobrá. Byl to dobrý zápas, nevím, co bych si mohl přát víc. Jsem rád, že jsme získali tři body a že to mám za sebou.

Byl jsi před utkáním nějakým způsobem nervózní?
Tréma samozřejmě byla. Ať už člověk hraje kdekoliv první zápas, může být nervózní. Jak ale zápas plynul, začal jsem si to užívat.

Střetnutí nakonec skončilo vysokým skóre, dlouho to však bylo vyrovnané.
Litvínov hrál dobře, hodně kousal. Poté, co jsme vyrovnali na 1:1, se to podle mě otočilo. Následně na mě jel někdo sám, načež jsme dali druhý gól. V ten moment se to definitivně zlomilo.

Byl to tvůj vůbec první zápas v extralize, překvapila tě česká soutěž něčím?
Po jednom utkání se to těžko hodnotí. V každém týmu jsou dobří hráči. Byl to první zápas, uvidíme, jak to půjde dál.

Co říkáš tomu, že jsi dostal šanci již v prvním možném duelu?
To je spíš otázka na trenéry. Budu dělat to, co se mi řekne. Je to má práce, práce koučů je určit, kdo bude chytat. I kdybych se neměl postavit do brány, připravil bych se stejně.

Už ses v Liberci zabydlel?
Zatím ne. V den zápasu se mi měnil hotel, takže po Liberci zatím jen pendluji. Byt ještě nemám.

Bude za první vychytaný zápas nějaký příspěvek do týmové kasy?
Už mě to stálo hodně, za chvíli tu nechám asi celou výplatu. Platil jsem za vstup do kabiny, za výhru... Z první mzdy mi tak asi nic nezbude (smích).

Slavná trojice aneb selská jízda