Dobře zvládnutá druhá třetina a vynikající Tero, podle Jiřího Hunkese důležité faktory duelu s Mountfieldem

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Sérii pěti porážek v řadě přerušili Bílí Tygři v úterý, kdy na svém ledě přivítali českobudějovický Mountfield. Na výhře 3:0 se jednou brankou podílel i nejproduktivnější bek Liberce Jiří Hunkes. Po zápase jsme s ním nejen jeho gól probrali.

Jirko, gratuluji k vítězství. Soustředili jste se dnes nějak více na druhou třetinu? V posledních osmi duelech jste jí vyhráli jen jednou a častokrát vám v ní soupeř utekl.
Samozřejmě se musíme soustředit na celý zápas, nicméně je pravda, že na tu prostřední jsme se koncentrovali obzvlášť, protože se nám nedařila. Dneska jsme si k tomu před zápasem a i po první třetině řekli, že to musíme sehrát líp a povedlo se, takže jsme rádi.

Dá se říci, že právě zvládnutá druhá část byla klíčová pro vývoj utkání.
Myslím si, že asi ano. Podařilo se nám se dostat do třígólového vedení a to už jsme pak udrželi.

Radost Tygrů po brance Jiřího Hunkese na 3:0.

Budějovičtí měli také šance, nejvíce asi zlobili během přesilovky, když dvakrát trefili tyčku.
Já jsem zrovna seděl na střídačce, takže jsem to ani moc neviděl. Jen vím, že to tam dvakrát cinkalo. Dneska jsme měli i trochu štěstí, kterého jsme si v poslední době moc neužili. K tomu aby se vyhrávalo je ale potřeba a dneska se k nám přiklonilo.

Jaké má hráč vůbec pocity po těch pěti prohrách v řadě? Sice jste dnes dlouho vedli, ale náskok byl opět jen o gól…
Určitě, člověk pak právě při těch střelách do tyček trne. Každá střela je pak mnohem více nebezpečná, než když vedete třeba 3:0. Dneska nás podržel Tero Leinonen. Podal vynikající výkon a vychytal naše vítězství.

Jak bys popsal tvou branku?
Bylo to se štěstím. Ale řekli jsme si, že budeme více střílet a s trochou štěstí to tam spadlo, kdybychom to nezkoušeli, tak góla nedáme.

Do utkání už zasáhly obě posily ze zámoří. Nebrali jste to trochu jako risk, že hned po dni v Liberci, jak Dennis tak Jason nastoupili do utkání?
Vyhrálo se, takže to byl přínos. Ti kluci hráli dobře. Nevím, jak byli před tím na ledě, zatím jsme se o tom nebavili. Nějak jsme to neřešili, kluci prostě přijeli a šli hrát.