Do druhé třetiny jsme nastoupili jako na trénink, rozčiloval se Andrej Podkonický

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Na poslední zápas s týmem z města automobilů nebudou vzpomínat Nedvěd a spol. v úplně nejlepším. Šestigólový debakl je doposud nejvyšší prohrou Severočechů v této sezóně a už potřetí v tomto ročníku extraligy nevstřelili Bílí Tygři ani branku. Shodou okolností všechny tři nuly padly na domácím ledě. V útrobách arény jsme vyzpovídali Podkonického a z hostujícího kádru Bahenského.

Úvodních dvacet minut desátého vzájemného zápasu mezi Libercem a Mladou Boleslaví se hrálo striktně podle not Bílých Tygrů, kteří nedokázali svou aktivitu potvrdit jen brankou. Od druhé dvacetiminutovky se ale role vyměnily a taktovku zápasu převzali hosté. „V první třetině jsme začali dobře. Měli jsme tam snad čtyři přesilové hry, akorát jsme nedali gól. Do druhé třetiny jsme přišli jako na trénink a dostali jsme pět gólů. Dělali jsme hrozné chyby. Čtyři branky jsme dostali z brankoviště, kdy tam byl pokaždé nekrytý hráč,“ hodnotil zklamaně útoční Andrej Podkonický vysokou prohru nad regionálním rivalem.

Hra Severočechů se během chvilky rozpadla na miliony kousíčků a Mladá Boleslav za deset minut vedla 4:0. „Nevím. Těžko se mi to odhaduje. Po první třetině jsme vůbec nešli do soubojů, a když už jsme šli, tak jsme je prohrávali. Ztráceli jsme puky a nebruslili jsme dobře,“ hledal příčiny prohry slovenský hráč. „Jim to tam padalo jako ve středu a my jsme jim k tomu ještě svým výkonem dopomohli,“ doplnil. Bílí Tygři prohráli po reprezentační přestávce dva zápasy. První už v úterý na Kladně 5:3 a opět se na výsledku podílela neslavná koncovka. „Nevím, čím to je. Před reprezentační pauzou jsme hráli dobře, ale teď hrajeme úplně jinak. Už na Kladně jsme nehráli dobře a dnes také. Musíme se vrátit k naší staré hře a začít od začátku,“ vypověděl o změnách v taktice Andrej.

Boleslavští se na rozdíl od Tygrů v úvodu mače hledali, což potvrdil i v zápase dvougólový střelec Zdeněk Bahenský. „Začátek byl trochu vlažnější a rozehrávali jsme se pomalu. Od druhé třetiny to už bylo ale dobré.“ Poté se ale Středočeši, kteří o den dříve sfoukli Karlovy Vary, rozjeli a na začátku druhé přestávky svítil na ukazateli pro ně lichotivý stav 0:5. „Někdy to tam padá, někdy to tam zase nechce padnout vůbec. My jsme si vybrali tu špatnou sérii už předtím, kdy jsme dlouho neskórovali,“ bilancoval po utkání bývalý hráč Litvínova nebo Karlových Varů.

V posledních dvou zápasech nastříleli bruslaři patnáct branek a dali tak zapomenout na zlé časy, kdy na branku čekali přes dvě stě minut. „Nevím, jestli se to dá něčím vysvětlit. Prostě se to stalo a jsme rádi, že teď dáváme branky,“ pohovořil o střelecké potenci svého týmu. Právě jeho branky byly hlavním stavebním kamenem za mladoboleslavskou výhrou a vstřelil je vcelku kuriózně, tedy při jednom střídání. Nejdříve vypálil z trestné, obhodil si Výtiska a nad beton Pince dal svůj první zápas. O pětadvacet vteřin později se obtočil kolem liberecké branky a zašpendlil puk těsně za červenou čáru. „V české extralize se mi to ještě nestalo. V Americe se mi podařilo dát dvě branky během jednoho střídání,“ zavzpomínal na své dvě poslední branky během jednoho pobytu na ledě. „Hned jsme to nevěděl. Vypadalo to, že puk přešel kousek za brankovou čáru, ale Marek Pinc tam dal rychle lapačku. Doufal jsem, že rozhodčí to viděl a uzná to. Bál jsem se, že nebude puk pod lapačkou vidět,“ popsal svou druhou trefu, kterou musel posvětit až videorozhodčí.

Slavná trojice aneb selská jízda