Do Prahy to pojedeme urvat, hlásí dvougólový Vlach

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec – Úvodní zápas čtvrtfinále Generali Česká Cupu opanovaly šelmy poměrem 4:2 a do středeční odvety si povezou dvougólový náskok. Na vítězství se značnou mírou podílel Jaroslav Vlach, jenž se blýskl dvěma góly. Hlavně jeho druhá branka v závěru při početní nevýhodě byla prvotřídní. „Dopředu jsem věděl, kam budu střílet, zamířil jsem a naštěstí to tam padlo,“ řekl o svém gólu.

V zápase jste vedli o tři branky, ale nakonec si do Prahy povezete dvougólový náskok. Jaké jsou tvé pocity?
Kladné, vyhráli jsme. Víme, že zápas nebyl z naší strany bezchybný. Hrajeme sice turnaj, stále je to ale začátek sezony a budeme ještě muset na některých věcech pracovat. Čtvrtfinále máme dobře rozehrané a do Prahy to pojedeme urvat.

Dalo by se říct, že jste odehráli nejlepší dvě třetiny v rámci přípravy?
Hráli jsme dobře, nebylo to ale zcela bez chyb. To je dané i soupeřem, Sparta hraje rychlý hokej, což zápas potvrdil. Jednalo se o kvalitní hru z obou stran.

Byla spolupráce při tvé brance v první třetině dopředu sehraná?
Ne. Byla to dobře odvedená práce v rohu od Honzy Šíra, po níž vystřelil Ronald Knot. Bohudík mě to trefilo do hokejky a spadlo to tam.

Mohl bys popsat i svůj druhý gól?
Radan Lenc na mě poslal v oslabení přihrávku a já si byl vědom, že mám čas. Musím říct, že jsem dopředu věděl, kam budu střílet. Zamířil jsem a naštěstí to tam padlo.

Máte za sebou čtvrtý odehraný domácí zápas a stále pouze tři inkasované góly. To musí být dobrá vizitka…
Samozřejmě. Víme, že pokud chceme vyhrávat, musíme hrát dobře v obraně. Drží nás gólmani. Jak Petr Kváča, tak Jaroslav Pavelka chytají oba výborně, přesto budeme pracovat, abychom byli ještě lepší.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu