Do Liberce přijíždí loňský finalista extraligy

Date of publication Author Radek Vokál

V úterý od 18 hodin je ve Svijanské aréně na programu dohrávka 19. kola. Bílí Tygři přivítají hráče HC Vítkovice a budou si chtít po ostudné prohře v Havířově udobřit své fanoušky. A byli to právě havířovští Panteři, kteří dokázali v říjnu remízou Bílým Tygrům přerušit sérii čtyř domácích vítězství. Od té doby Tygři doma pětkrát prohráli. Domácímu publiku se poprvé představí posila z Českých Budějovic, pětadvacetiletý obránce Petr Gřegořek.

Vítkovičtí měli velmi špatný start do sezóny, první tříbodové vítězství si připsali až v osmém kole, kdy senzačně porazili vedoucí Pardubice. Pak ještě prohráli v Třinci, ale následná domácí výhra nad Plzní nastartovala jejich desetizápasovou sérii bez porážky. A tu uťaly právě Pardubice, kterým se na vlastním ledě podařila odveta. Od té doby hráli Vítkovičtí další čtyři zápasy a ve všech dokázali bodovat. V pátek si doma snadno poradili se Zlínem 4:1 (čímž uchránili Liberec od pádu na předposlední příčku) a v neděli si odvezli tři body z Českých Budějovic, když všech pět branek při vítězství 5:3 vstřelili ve druhé třetině.

Klíč k úspěchu proti Vítkovicím leží hlavně v uhlídání úderné první pětky. Zadním řadám velí osmadvacetiletý Radim Tesařík, aktuálně nejproduktivnější obránce extraligy, defenzivní úkoly plní Radek Phillip. O ofenzívu se starají v prvním útoku tři bývalí nebo současní reprezentanti - Roman Kaděra, Jiří Burger a David Moravec, přičemž poslední dva jmenovaní jsou v kanadském bodování extraligy na pátém a čtvrtém místě za libereckým Radoslavem Kropáčem. Brankář Jiří Trvaj odchytal všech 24 utkání, svého náhradníka, devatenáctiletého Martina Faltera, pustil do branky všehovšudy jen na 26 minut.

Sestava Vítkovic v posledním kole: Trvaj - Tesařík, Philipp, Chmelíř, Černošek, Výtisk, Zápotočný - Kaděra, Burger, Moravec - Laskiewicz, Gron, Krayzel - Irgl, A.Padělek, Olesz - Selingr, Melenovský, Krenželok.

Články k utkání 6. kola, VIT-LIB 4:5 po pr. (0:1, 1:3, 3:0 - 0:1)
Pro Vítkovice jsou tři body povinnost, Bílí Tygři ale nedají nic zadarmo (Pozvánka na zápas)
Dramatický zápas ve Vítkovicích pro Bílé Tygry (Reportáž a statistiky)