Do Liberce přestupuje mistr světa z roku 2010 Petr Gřegořek

Date of publication Author Martin Kadlec

Defenzivu Bílých Tygrů nově posílí zkušený obránce Petr Gřegořek. Pětatřicetiletý bek přichází z pražské Sparty a s vedením libereckého klubu se domluvil na kontraktu do 30. dubna 2015.

Hráč, který v roce 2010 vybojoval s českým národním týmem titul mistra světa, už barvy Bílých Tygrů hájil v sezóně 2002/2003. Znovu se v libereckém dresu Petr Gřegořek objeví 3. ledna, kdy Bílí Tygři hrají v Pardubicích.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Petr Gřegořek aktuálně nedostával v nabitém kádru Sparty mnoho herního prostoru a proto jsme se jej rozhodli oslovit. Jsem rád, že jsme se domluvili, protože hráčů podobného typu není „na trhu“ mnoho. Tímto přestupem získáváme do našeho kádru obránce s mezinárodními zkušenostmi, dobrým pohybem a přehledem ve hře. Petr dokáže velmi účinně podpořit i útok a počítáme s ním především do přesilových her.“

Profil Petra Gřegořka:
Petr Gřegořek s hokejem začínal ve svém rodném Českém Těšíně, ale dorostenecká léta už trávil v týmu Opavy, kde si zahrál i v baráži o postup do extraligy v roce 1996. O rok později si připsal svou extraligovou premiéru, ovšem už v dresu Vítkovic. V létě roku 1997 jej angažoval Třinec, kde se zabydlel v první obranné dvojici s Ľubomírem Sekerášem. U polských hranic Gřegořek vydržel až do dubna roku 2002, kdy se rozhodl poprvé v profesionální kariéře změnit prostředí a podepsal kontrakt s Českými Budějovicemi.
Na jihu Čech se ale šikovný bek dlouho neohřál, v polovině sezóny putoval na hostování k Bílým Tygrům. V patnácti utkáních sice nebodoval, ale podílel se na splnění cíle – tedy že se Tygři ve své premiérové extraligové sezoně vyhnou ošidné baráži. V čase play-off se pak znovu vrátil do Třince.
V následné sezóně si Petr Gřegořek vyzkoušel své zatím jediné zahraniční angažmá. Týmu Molot Prikamje Perm pomohl postoupit z druhé ligy do nejvyšší soutěže.
Po návratu z Ruska se ofenzivní bek znovu objevil v tehdy druholigových Českých Budějovicích a i s jeho přispěním se tradiční klub znovu vrátil mezi elitu. Po šesti úspěšných letech na jihu Čech se Petr Gřegořek upsal Karlovým Varům, odkud v létě 2013 přestoupil do pražské Sparty.

V reprezentačním dresu České republiky odehrál Gřegořek 46 střetnutí a podílel se na zisku zlatých medailí na světovém šampionátu v roce 2010.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu