Do Liberce přestupuje brankář Marcel Melicherčík

Date of publication Author Martin Kadlec

Brankářskou dvojici Bílých Tygrů doplní před nadcházejícím extraligovým ročníkem slovenský brankář Marcel Melicherčík. Šestadvacetiletý gólman nahradí v libereckém týmu Tomáše Vošvrdu, jemuž po uplynulé sezóně skončila smlouva a nový kontrakt na další ročník mu nebyl nabídnut.

Melicherčík, který do Liberce přestoupil, stejně jako Marek Schwarz, z pražské Sparty, podepsal s Bílými Tygry smlouvu do 30. 4. 2014.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„V minulé sezóně pro nás byla otázka brankařů hodně ožehavá a částečně byla vyřešena až lednovým příchodem Marka Schwarze. Nyní jsme hledali další vhodné doplnění. Marcel Melicherčík se v loňské sezóně ukázal ve velmi dobrém světle ve Spartě Praha, které svými výkony pomohl do horních pater tabulky. Je to typ brankáře, který se dokáže vypořádat s pozicí dvojky a zároveň umí být připraven kdykoliv naskočit do zápasu. Věřím, že se nám tímto posílením kádru podaří vytvořit vyrovnanou brankářskou dvojici.“

Profil Marcela Melicherčíka: Slovenský gólman Marcel Melicherčík se narodil před šestadvaceti lety v podtatranském Popradu. Tady také začal s hokejem a klubu ze svého rodného města zůstal věrný téměř po celou svou dosavadní kariéru. Výjimku tvořila jen dvě krátká hostování v Mělníce (odehrál tu jen 1 zápas) a v Kežmaroku. Zlom v Melicherčíkově kariéře znamenala až loňská sezóna. Vloni si totiž šikovného brankáře vyhlédl Lev Praha a Melicherčík tak putoval do české metropole. Za nováčka KHL ale neodchytal ani zápas a většinu času trávil v druholigových Litoměřicích. Po fúzi Lva s pražskou Spartou si Melicherčíka vybral právě tým z Holešovic jako náhradu za Michala Neuvirtha a slovenský brankář chytil svou příležitost za pačesy. V základní části české extraligy stihnul Marcel Melicherčík odchytat celkem 9 zápasů s úspěšností zákroků přes 91%. Další spolehlivé výkony přidal i v play-off.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR