Dej gól! Nařídil Petru Kicovi trenér. Liberecký útočník pak udělal tečku za utkáním

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – V utkání se Slavií Praha se psal další hokejový příběh. Útočník Petr Kica, který dal svou první extraligovou branku proti sešívaným, si zřejmě bude muset gólový recept nechat patentovat. Svou druhou trefu v kariéře totiž zaznamenal totiž také proti týmu z Edenu. „Daří se mi proti nim a snad i ve čtvrtém zápase jim taky dám gól,“ doufá liberecký štírek v další zásah do černého.

Petře, vypadá to, že máš gólový patent na Slavii. Je to tak?
Vypadá to tak. Daří se mi proti nim a snad jim i ve čtvrtém zápase dám taky branku. Svůj první gól jsem dal proti Slavii a dnes se mi to podařilo taky. Mám tedy doma dva puky. Ten dnešní jsem si schoval, protože jsem se prosadil poprvé před domácím publikem.

Budou oba golové puky na poličce vedle sebe tedy?
Určitě tam budou a nad nimi asi bude obrovský znak Slavie. (Smích).

Petr Kica k hattricku Petra Nedvěda: Je to náš tahoun a každý zápas nás povzbuzuje.

Vzpomněl sis při Tvé brance, že jsi dal Slavii i svůj první gól v extralize?
V tu chvíli ne, ale až potom mi to docvaklo. Před zápasem jsem si říkal, že bych se mohl trefit zase proti Slavii. I trenér Kalous mi řekl, že proti ní ti to jde, tak koukni něco předvést.

Jak se Tvá druhá branka proti Slavii Praha semlela?
Šli jsme do situace dva na dva. Byl tam vystřelený puk, který se odrazil do rohu. Martin Čakajík výborně naznačil střelu a utrhnul to na mě. Já už jsem jen střílel a snažil se z první trefit bránu.

Myslíš, že utkání definitivně rozhodla Tvá čtvrtá branka nebo třetí Petra Nedvěda?
Má určitě ne. Spíše Petra Nedvěda, která byla poslední kapkou a je dorazila.

Dali jste tři branky v přesilových hrách. Zaměřili jste se na tuhle činnost nějak více o svátcích?
Teď byl čas, takže jsme seskupili dvě přesilovkové formace a nastavil se nějaký nový systém. Snad nám to bude takhle šlapat dál.

Povzbudil vás hattrick Petra Nedvěda?
Ohromně nás to zvedlo. Potřebovali jsme Slavii odskočit na vyšší brankový rozdíl. Petr Nedvěd je náš tahoun a dnes zahrál fantastický zápas.

Z posledních dvou zápasů máte pět důležitých bodů. Jste spokojeni tedy?
Ne, to teprve ukáže čas, zda jsme na té vlně, na které jsme byli kdysi. Pomohlo nám to trochu psychicky. Teď jedeme do Litvínova, kde bude důležité, abychom uhráli dobrý výsledek. Až pak se uvidí, jestli to je dobré. V posledních utkáních jsme se zvedli. Hrajeme konečně tak, jako když jme hráli nahoře v tabulce. Začalo nám to tam konečně trochu více padat z přesilových her a snad nám to vydrží co nejdéle.

Je tedy černá série v podobě osmi proher zapomenutá?
Z hlav jsme jí snad dostali. Teď musíme naskočit zase na vítěznou vlnu a každý bod se počítá. Do konce soutěže toho moc nezbývá, takže to bude všechno už na krev.

Petře, děkuji za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu