David Štich se letos vyhnul zdravotním lapáliím a chtěl by s týmem opět do play-off

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – V týmu Bílých Tygrů nakousne David Štich svou druhou sezónu a poprvé v přípravě nemusel řešit žádné zdravotní problémy. „Zařadil jsem ale nějaké cviky na hluboký stabilizační systém a trošku více se protahuji, aby byly svaly pořád svěží,“ prozradil rodák z Plzně svůj recept na předextraligové období.

Davide, v přípravě se Ti celkem dařilo. Nastřílel jsi tři branky a přidal ještě nějakou tu asistenci. Jak to zatím hodnotíš?
Osobně bych rozdělil nejprve European Trophy na dvě půlky. Na úspěšnou a neúspěšnou. Ve Skandinávii na tripu jsme měli dva skvělé zápasy, třetí nám bohužel nevyšel. Doma jsme potom pokračovali v sestupné tendenci a nedařilo se nám tolik. Zápasy proti Mannheimu a Lulee jsme neodehráli vůbec dobře a až proti Berlínu to bylo celkem obstojné. Z osobního hlediska jsem začal více střílet, což mi radili hlavně trenéři. Něco tam prostě padlo. Je to hezké z osobního hlediska, ale na to příliš nekoukám.

Nebouchly Ti v posledním zápase European Trophy trochu saze, když jsi vyzíval na souboj hráče Berlína?
První dva zápasy doma v European Trophy jsme nehráli týmově dobře. První třetina nebyla špatná, ale pak jsme šli zase výkonnostně dolů. Mně osobně se také nedařilo a hrál jsem špatně. Jak jsme dostali gól na 5:4, tak mi tak trošku vypnulo. Chtěl jsem někoho vyzvat na pěstní souboj, aby se tým trochu vyburcoval, a trošku jsme se zvedli. Bohužel ale nikdo ze soupeřů nešel.

David Štich předpovídá: "Extraliga bude letos opět vyrovnaná."

Koho sis chtěl vybrat?
Mně to bylo v tu chvíli jedno. Chtěl jsem si prostě někoho vzít a vyměnit si pěstní pozdravy. Bylo mi jedno, kdo by skočil na led.

Loni Tě docela pronásledovala zranění v přípravě. Jak tomu bylo letos?
Minulý rok to bylo trochu nešťastné. Spadl jsem tehdy plnou váhou na rameno, které to nevydrželo. Nevím, čím to bylo, ale připravoval jsem se úplně stejně. Zařadil jsem ale nějaké cviky na hluboký stabilizační systém a trošku více se protahuji, aby byly svaly pořád svěží. Musím zaklepat, protože je všechno zatím v pohodě.

Extraliga začíná za pár dní. Jaké jsou letošní ambice Liberce?
Nechtěl bych nějako koukat dopředu. Já si myslím, že máme tým na to, abychom se drželi v popředí tabulky. Cíle máme jako každý rok stejné. První krok je dostat se do play-off a pak se musí ujít další krůčky.

Kdo bude podle Tebe patřit letos k extraligové špičce?
Pokud se podívám na European Trophy, tak jsme všichni viděli, že dobře hrála Plzeň, špatné nebudou ani Budějovice a Pardubice zase vyhrály naší skupinu. Myslím, že extraliga bude letos opět hodně vyrovnaná.

Davide, děkuji za rozhovor.

Je to pomalu zákon - jakmile do článku vložíte podobný nadpis, hráč se zraní...Ani David Štich není výjimkou a jeho start o víkendu je nejistý.

Slavná trojice aneb selská jízda