Daří se mi hlavně díky spoluhráčům, říká vděčně Radek Duda

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Po reprezentační pauze Tygři naskočili k domácímu utkání proti Litvínovu. Tento soupeř byl v letošním ročníku extraligy velmi nepříjemný a Liberečtí ho dosud nedokázali porazit. Až dnes se povedlo zvítězit poměrem 5:3 a velkou zásluhu na tom měl Radek Duda, který si na své konto připsal další hattrick.

Radku, dnes se ti podařilo vstřelit další hattrick. Co na to říkáš?
Tak užíval jsem si to. Ten rozjezd byl trochu slabší, bylo vidět že jsme nehráli moc dobře. Litvínov na nás vlétl, ale vzadu nás podržel Marek Schwarz. Od půlky první třetiny jsme už začali hrát hokej, který očekávají fanoušci a vlastně i my.

Asi rozhodl konec druhé třetiny, kde jste dali dva góly a Litvínovu odskočili...
Ano, taky si to myslím. V první třetině měl Litvínov hodně šancí, mohli dát tři góly a bylo by po zápase. Ale jak jsem říkal, ve druhé třetině jsme se oklepali, dostali do tempa a to rozhodlo zápas.

Hodně jste těžili z protiútoků. Byly součástí i předzápasové taktiky?
Víme, že Litvínov má skvělého gólmana a útok, ale v obraně je trochu řidší. Soustředili jsme se hlavně na naší hru, abychom hráli dobře. Ovšem také jsme se snažili jít do kontrů a udeřit.

Také se vám dařilo v přesilovkách, z pěti branek jste dali čtyři právě v početní výhodě...
Je to taková satisfakce. Během týdne jsme přesilovky trénovali, aby nám to šlo. A vidíš sám, přesilovky dneska rozhodly zápas. Já jsem rád za hattrick a děkuju za něj svým spoluhráčům, hlavně za puky, které mi posílali.

Říkáš, že jste se jim v tréninku věnovali. Měnili jste něco?
Snažíme se hrát pořád stejně. Také jde o soupeře, co nám dovolí a jak to máme konkrétně nacvičené. Ale velkou roli hraje improvizace. Na přesilovky chodí kluci, kteří mají vysoké hokejové IQ a umí odhadnout situaci.

Poslední utkání hrajete dobře, myslíte v kabině stále na play-off?
Naděje umírá poslední. Snažíme se nekoukat na tabulku, ale vyhrávat a užívat si to.

Čím to, že se tobě osobně poslední dobou daří více?
Vděčím svým spoluhráčům, kteří mi připravují šance. Vedle Méďi (Petra Nedvěda, pozn. red.) jsem trochu pookřál. On mi dělá hru, snažím se jezdit tam, kde si to přeje, a pak zakončovat jeho nabídky.