Daniel Skalický: Zbraně ještě neskládáme a v pátek se o postup ještě popereme

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Talentovaný útočník už má ve svém hokejovém životopise dvě utkání v O2 extralize, nyní ale vypomáhá juniorskému týmu Bílých Tygrů. Hned v prvním zápase osmifinále proti Plzni se mu podařilo vstřelit branku, když střelou z ostrého úhlu propálil „extraligáče“ Francouze. Z gólu moc radosti ale neměl, protože jeho tým v poslední třetině ještě třikrát inkasoval a stav sérii je momentálně 0:1 pro Indiány.

Dnes jsi vstřelil branku, ale určitě z ní máš smíšené pocity, protože vítězství putuje do Plzně.
Byl to pro nás hodně smolný zápas. Většina našich šancí ztroskotala na brankáři Plzně, který nás v dnešním zápase doslova vychytal. Škoda, že nám tam v závěru ještě nějaká branka nespadla.

Jak bys popsal svoji trefu?
Já jsem v rohu kluziště vybojoval kotouč a prostě jsem jen vystřelil. Naštěstí jsem trefil nekryté místečko v brance Francouze.

V čem byli Indiáni o „dvě“ branky lepší?
Plzeň dnes hrála mnohem jednodušší hokej než my. Rychle se dostávali z obranné do útočné třetiny, což nám dělalo hrozné problémy. Nakonec nás vždy zamkli a v tom spočívala jejich největší síla.

Bylo dnes znát, že proti vám stojí extraligový brankář?
Určitě. Chytal dnes výborně. On tolik kotoučů nevyráží a zároveň umí dobře hokejkou, takže když je potřeba, tak rychle rozehraje. Dnes byl jedním z nejlepších hráčů Plzně.

Nešlo tedy více clonit takhle dobrému brankáři? Protože co on vidí, tak to zřejmě i chytí.
Samozřejmě. Někteří naši hráči se bojí jít před bránu, aby mu clonili, což je docela veliký problém.

Dvě branky padly z bezprostřední blízkosti brankoviště.
Ano. Svědčí to o našem nedůrazu před naší brankou. Do dalšího zápasu musíme hru před vlastním brankářem zlepšit a lépe čisti ten prostor.

Stalo se vám vlastně to nejhorší, co se může stát, protože hrajete s prvním po základní části. Nezpůsobili jste si to tak ale trochu sami?
Bohužel způsobili, ale zase na druhou stranu jsme letos s Plzní dvakrát vyhráli a oni si nás do play-off nepřáli.

V závěru zápasu bylo vidět hodně emocí. Co se tam přesně dělo?
Máte pravdu. Závěr zápasu byl hodně hektický a trochu to vyplynulo ze hry. Musím ale říci, že rozhodčí pískal to, co nebyl faul a opačně. Řekl bych, že to utkání příliš nezvládnul.

Liberec inkasoval trest ve hře. Za co rozhodčí vlastně vyloučil?
Jeli jsme tam tři na dva, kde byl jasný faul na našeho útočníka. Rozhodčí to ale nepísknul a náš hráč to zase už nezvládnul a vyjel na rozhodčího.

V pátek to může být váš poslední zápas sezóny, ale vy nemáte zase na druhou stranu co ztratit.
Máme a nemáme co ztratit. Pokud prohrajeme, tak sezóna pro nás končí. Pokusíme se ale o postup ještě poprat. Musíme více střílet a začít hrát více do těla, protože tahle herní činnost jim může dělat možná problémy.

Danieli, díky za rozhovor a hodně štěstí v pátečním duelu na ledě Plzně.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR