Čtvrtý krok bude nejtěžší, uvědomuje si Leoš Čermák

Date of publication Author Jan Švanda

Jediný krok chybí libereckým Bílým Tygrům k postupu do semifinále. Severočeši uspěli i ve třetím duelu proti pražské Spartě tentokrát dokonce v jejich domovské T-Mobile Aréně. Po vítězství 3:2 tak mohou již v sobotním duelu rozhodnout o vyřazení úřadujícího mistra z playoffových bojů. Důležitý gól na 2:1 zařídil kanonýr Leoš Čermák, který hyřil po utkání dobrou náladou.

Leoši vaše branka byla velice šťastná, můžete celou situaci popsat?
Hráli jsme přesilovku. Zprava mi najížděl Venca Pletka. Chtěl jsem mu nahrát puk takovou žabkou přes hráče a jejich bek si to vlastně srazil kolenem do brány.

V rozmezí jedné minuty jste se dostali do dvoubrankového vedení, ale nakonec to bylo drama až do konce...
Dva slepené góly nás dostaly nahoru, ale samozřejmě Sparta věděla, že musí, tak zvýšila tlak a na konci do toho dala všechno. My pak inkasovali v oslabení a drama to pak bylo opravdu až do konce. Naštěstí jsme to zvládli.

Jak těžké byly poslední minuty a sekundy zápasu, kdy vás Sparta dostala pod tlak?
Určitě byly velmi těžké. Puk tam poskakoval, Marek Pinc ho tam chytil jednou na brankové čáře. Sparta hrála power play, ze všeho střílela, bylo to nepříjemné, ale uhráli jsme to a je to super.

K postupu do semifinále vám chybí jediné vítězství, vedete 3:0 na zápasy. Může hrát významnou roli fakt, že se v české lize ještě nepodařilo nikomu obrátit nepříznivý stav 0:3 na zápasy?
Tuhle historii neznám, ale čtvrtý krok je vždy nejtěžší. My se na zítřejší zápas musíme soustředit, protože bude opravdu velmi těžký a my chceme rozhodnout o postupu co nejdřív.

Vedete 3:0 na zápasy. Nemůže dojít z vaší strany v zítřejším duelu k nějakému podcenění soupeře?
Rozhodně ne. Tohle si vůbec nepřipouštíme. Může to sice k tomu svádět, ale my se chceme na ten zápas stoprocentně připravit. Zítra to bude strašně těžký zápas, stejně jako byl ten dnešní. Nesmíme myslet na to, že máme něco hotového. To není vůbec pravda!

Věřil jste ve vítězství již po třetí vstřelené brance nebo až teprve po závěrečné siréně?
Když jsme vstřelili gól na 3:1, věřil jsem, že to uhrajeme, že už nebude drama. Pak jsme však dostali pět minut před koncem gól a vítězství jsem uvěřil opravdu až po 60. minutě, protože jsme byli pod velkým tlakem. Sparta hrála v závěru bez brankáře, nám se nepodařilo skórovat do prázdné brány a tak to bylo velké drama až do konce.

Poté, co jste inkasovali druhou branku, si trenér Dušan Gregor vzal oddechový čas, co jste si při něm řekli?
Taktické pokyny a věci, jak zápas dohrát. Říkali jsme si, že musíme hrát jednoduše, nic nevymýšlet.

Jak bude vypadat dnešní noc, bude hodně náročné, usnout po takovém těžkém zápase?
Určitě to nebude jednoduché. Musíme si vyčistit hlavy, dostat tu euforii trochu pryč a stoprocentně se připravit na zítřek.

Jak budete odpočívat do zítřejšího zápasu?
Chce to, trochu se odreagovat. Zahrát si třeba karty, dát si dobrou večeři, pobavit se o něčem jiném než o hokeji. Prostě si vyčistit hlavu a připravit se na zítřek.