Preview k zápasu

Čtvrtfinále se vrací do města pod Ještědem! Promění Tygři v pátém duelu mečbol?

Liberec - Severočeši v pondělí napravili zaváhání ve třetím zápase a na ledě Mladé Boleslavi vybojovali postupový mečbol. O prolomení bran semifinále budou Tygři bojovat již ve středu a to od 17:00. Bruslaři již nemají kam couvnout a do utkání půjdou s největším možným nasazením, odolá liberecká pevnost i tentokrát?

Těžká cesta

První dvě čtvrtfinálová utkání na domácím ledě zvládla tygří smečka na jedničku, když svého soupeře porazila 5:1 a 6:2. Série se ale poté přesunula do Mladé Boleslavi, kde Severočechy čekalo nepříjemné bouřlivé prostředí.

Ani jeden zápas nebyla procházka růžovým sadem. Celkově třetí duel ovládli po tuhém boji Bruslaři, kteří měli většinu utkání lehce navrch. Liberečtí se do tlaku dostali až v závěru, jenže na obrat už to nestačilo.

V druhém venkovním zápase svěřenci trenéra Filipa Pešána opět prohrávali, tentokrát však srovnali skóre a zásluhou tref Tomáše Havlína a Jaroslava Vlacha se ve třetí třetině dostali do vedení. Domácí poté ale ještě stihli snížit a v závěru střetnutí rozpoutali na ledě peklo. Tygři nicméně svůj těsný náskok s vypětím všech sil ubránili a po obětavém výkonu se mohli radovat ze třetího zářezu.

Tomáš Havlín o čtvrtém zápase:

"Do série je to strašně důležitý bod. Chtěli jsme hodit třetí duel za hlavu a zvednout se. Drželi jsme se našeho nastaveného plánu, a i když to možná chvílemi přes boleslavské šance nevypadalo, plnili jsme ho až do konce. Nakonec jsme dali góly a získali utkání na svoji stranu"


Brankářský faktor

Mladému brankáři týmu z města automobilů, Janu Růžičkovi, nevyšly první dva zápasy čtvrtfinále zcela podle představ. Ve třetím střetnutí se tak do svatyně Bruslařů postavil slovinský gólman Gašper Krošelj, jenž deptal všechny liberecké střelce a je velmi pravděpodobné, že dostane šanci i v pátém utkání.

V brankářském souboji by jej měl opět vyzvat Roman Will, který na vyřazovací boje skvěle načasoval formu a drží svůj tým. Vysoké kvality musel prokázat především v posledním měření sil, kdy musel předvést několik velmi těžkých zákroků. Výkony maskovaných mužů jsou v play-off důležitější než kdykoliv jindy, uvidíme, kdo bude úspěšnější tentokrát.


Nejtěžší krok

Šelmy aktuálně vedou 3:1 na zápasy a k postupu do semifinále jim tudíž stačí poslední výhra. O čtvrtý rozhodující bod budou usilovat před svými fanoušky, kteří je jistě poženou vpřed. Jak se ale říká, poslední krok bývá ten nejtěžší. Mladá Boleslav je na pokraji vyřazení a do utkání půjde naplno, nemá totiž co ztratit. Dá se tedy očekávat napínavá a urputná bitva.

Středočeši navíc ve městě pod Ještědem nevyhráli více jak osm let, což pro ně bude další motivace. Tygří smečka však jistě nedá svou kůži zadarmo a bude se rvát o stvrzení postupu. To se jí mimochodem před svými fanoušky povedlo naposledy v play-off 2012. Přijďte Tygry na pátý zápas čtvrtfinále podpořit, úvodní buly padne před kamerami ČT Sport v 17:00!

Roman Will před pátým zápasem:

"Čeká nás zápas, který chceme vyhrát jako každý jiný. Utkání začíná od nuly a bude to boj. My budeme hrát, jak nejlépe umíme, a porveme se o to, abychom uspěli."


Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner