Ctirad Ovčačík přestupuje do Vítkovic

Date of publication Author Jan Rachota

Dnes, krátce po druhé hodině, se hokejové týmy Bílí Tygři Liberec a HC Vítkovice Steel dohodly na přestupu obránce Ctirada Ovčačíka.

Obránce Ctirad Ovčačík se vrací do známého prostředí, neboť je odchovancem právě vítkovického klubu. Do Liberce přišel v sezóně 2002/03 jako talentovaný junior a pravidelný mládežnický reprezentant. Během pěti sezón se však v Liberci nedokázal probojovat mezi pravidelně hrající beky a tak většinu sezón odehrál formou střídavého startu za Beroun v první lize.

Před letošní sezónou Ctirad zamířil na hostování do Havířova, kde si v 26 zápasech připsal velmi slušných 13 bodů (6 branek + 7 asistencí). Svými výkony v první lize si řekl o pozornost extraligových Vítkovic a dnes podepsal několikaletý kontrakt. V extralize tak za Liberec odehrál během 5 sezón 22 zápasů, ve kterých si připsal 2 kanadské body(0+2).

Vyjádření GM Ctibora Jecha k přestupu Ctirada Ovčačíka:

Vítkovice projevily o tohoto hráče zájem a jelikož projevil přání přestoupit i sám hráč, dali jsme po zvážení k transferu souhlas.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu