Ctibor Jech: Pevně věříme, že podobný útok zůstane na českých stadionech jevem naprosto ojedinělým.

Date of publication Author Martin Kadlec

Nedělní utkání Bílých Tygrů v Chomutově nepříjemným způsobem poznamenaly rasistické útoky na adresu nové liberecké posily Wayna Simmondse ze strany některých chomutovských fanoušků. Vedení Pirátů se prostřednictvím webových stránek hráči omluvilo a rázně se od celé záležitosti distancovalo. Nyní Vám přinášíme také vyjádření generálního manažera Bílých Tygrů Liberec Ctibora Jecha.

„Je nám velice líto, že během utkání v Chomutově došlo k tomuto nepříjemnému a velmi ubohému incidentu, který na našich hokejových stadionech nemá obdoby. Česká extraliga zažívá právě díky hráčům z NHL „hokejové hody“ a takový útok je naprosto nepřijatelný. Wayne Simmonds patří k hokejistům světové extratřídy, který má skvěle nastartovanou kariéru v zámoří a je nepříjemné, že se s něčím takovým setkal právě v České republice. Velmi oceňujeme postoj vedení chomutovského klubu, které jednoznačně odsoudilo chování malé skupinky svých fanoušků a provádí opatření, která dalším podobným projevům zamezí.

Bílí Tygři Liberec v tomto směru nebudou podávat podnět v disciplinární komisi. Vše je uvedeno v oficiálním zápisu o utkání a řídící orgán extraligy se tak celou věcí bude zabývat a vyvodí i patřičné důsledky.

Pevně věříme, že podobný útok zůstane na českých stadionech jevem naprosto ojedinělým a nebude se už opakovat. Letošní výjimečný extraligový ročník by měl být především oslavou hokeje.“

Prohlášení chomutovských Pirátů k celému incidentu naleznete zde.

Wayne Simmonds v utkání s Mountfieldem

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu