Rozhovory

Cíl je jasný, pomoci Liberci zpět do play-off, shodují se posily Valský, Melicherčík a Voráček

Bílí Tygři se pod vedením trenéra Pavla Hynka začali minulý týden připravovat na novou sezonu. Ke značně proměněnému týmu se připojili i tři ze čtyř nových posil – útočník Jakub Valský, brankář Marcel Melicherčík a o něco později i obránce Tomáš Voráček.

Severočeši budou chtít dát v nové sezoně zapomenout na nepovedené výkony z ročníku 2012/13, kdy spadli až do baráže. A právě tento trojlístek má být jedním z faktorů, které tomu pomohou. Všichni si toho jsou vědomi. „Jsem přesvědčen, že loňská sezona byla jen výpadkem, který se už nebude opakovat,“ říkal Melicherčík. „Beru to tak, že taková sezona už se opakovat nebude, nikdo o to tady nestojí. Přišel jsem s tím, abych pomohl vrátit tým do play-off, kam dříve patřil,“ pokračoval Valský a v podobném duchu komentoval situaci i Voráček. „Jsem tady pro to, abych týmu pomohl zpět do play-off. Věřím, že na novou sezonu budeme dobře připraveni.“

Jako první z této trojice přišel do Liberce útočník Jakub Valský, který byl dosud spjat s kladenským hokejem. „Na Kladně mi po sezoně skončila smlouva, načež přišly nějaké nabídky. Ta Liberce se mi zdála nejlepší, takže jsem tady. Chtěl jsem poznat něco nového, zažít novou výzvu. Na Kladně jsem strávil v podstatě celý život, teď je čas posunout se dál,“ řekl ke svému přesunu pod Ještěd.

Útočník Jakub Valský
Čtyřiadvacetiletý útočník v minulém ročníku nasázel deset branek a přidal šest asistencí, jednalo se tak o jeho nejlepší rok mezi dospělou elitou. Svůj vliv na to měla i výluka v zámoří a přítomnost Jaromíra Jágra. „Určitě mi to dalo hodně, možná nejvíc v kariéře. Všichni víme, jaký je to hráč a mít možnost s ním trénovat, hrát a okoukat některé věci byla super,“ pochvaloval si spolupráci s hokejovou legendou. “Rozhodně to změnilo můj přístup k řadě věcí, hlavně k tréninku. Zaměřil jsem se na daleko víc maličkostí, protože ty jsou důležité. Ale musíte si to uvědomit a převzít si to od něj. Záleží na každém hráči, někdo se z toho poučí, někdo ne.“

Krátce po jeho příchodu oznámilo vedení první posilu zadních řad. Tou se stal reprezentací ošlehaný Tomáš Voráček, který se ještě krátce vrátil ke svému působení v národním týmu. „V koutku duše jsem v nominaci určitě doufal, takže trochu to bylo zklamání. Je to ale motivace do dalších sezon, abych se nadále zlepšoval. Pak snad přijdou další reprezentační turnaje a případně i mistrovství světa.“ Poté už se ale přesunul k dojmům z nového působiště.

“První trénink byl celkem náročný. Na to, že máme pořád „rozjezdový“ týden, tak mě to trochu překvapilo. Ale zase až si všechno sedne, tak určitě budeme velmi dobře připraveni na novou sezonu.“ A jak se vůbec jeho příchod ze severu Moravy na sever Čech udál? „Velký dojem na mě udělala osobní schůzka s panem Jechem a Hynkem. Je pravda, že jsem měl ústní dohodu s Vítkovicemi, ale právě rozhovor s libereckými zástupci nakonec rozhodl. Navíc ve Vítkovicích jsem strávil celou svou extraligovou kariéru a cítil jsem, že už je potřeba změna.“

Brankář Marcel Melicherčík
Zatím nejnovějším přírůstkem do tygří smečky je slovenský gólman Marcel Melicherčík, který přišel ze Sparty. “Možnost zůstat na Spartě byla, ale její podmínky nebyly úplně ideální. Měl jsem pocit, že ve dvojici s Popperlem, na kterém to chtějí hodně postavit, bych si skoro vůbec nezachytal, takže jsem volil odchod do Liberce. To mi přišlo jako lepší alternativa,“ vypočítával důvody změny působiště.

V Liberci se znovu setká s Markem Schwarzem, se kterým tvořil gólmanskou dvojici část minulé sezony právě v Holešovicích. „Předpokládám, že Markovi budu krýt záda. Pro nás bude důležité, abychom od začátku sbírali body a dostali se do herní pohody. Pak si určitě zachytáme oba dva. Věřím, že od trenéra dostaneme oba dostatečnou šanci.

Ze samotné nabídky nabídky Liberce měl šestadvacetiletý odchovanec popradského hokeje radost. “Popravdě mě nabídka Liberce trochu překvapila, ale potěšila. Neměl jsem jich totiž zrovna hodně a právě za tuhle jsem opravdu rád. Liberec se za ty roky v extralize prezentoval dobrým hokejem a působí na mě velmi pozitivně. Za tu dobu, co tady jsem, je všechno super.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner