Chtěli jsme zakončit základní část výhrou, prozradil kapitán Petr Nedvěd

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Bílí Tygři zakončili základní část výhrou 5:2 nad Mountfieldem a i díky třem asistencím čísla "93" si pojistili druhé místo. Svými přihrávkami nakonec zlomil pět let starý klubový rekord, který držel Slovák Lubomír Vaic. Zkušený Petr Nedvěd ho posunul na aktuálních 55 bodů. „O rekordu jsem před zápasem samozřejmě věděl a musím říci, že je to příjemné překonat něco takového. Dnes jsme se soustředili na to, abychom vyhráli,“ říká devětatřicetiletý kapitán Liberce.

V zápase jsi usiloval o překonání klubového rekordu v kanadském bodování, které držel Lubomír Vaic. Jeho dvaapadesát bodů jsi překonal o tři body. Co to pro Tebe znamená?
O rekordu jsem před zápasem samozřejmě věděl a musím říci, že je to příjemné překonat něco takového. Můj cíl to ale dnes nebyl. Já jsem se soustředil na to, abychom dnes vyhráli a uhájili druhé místo, protože teď jsme trošku zaváhali v posledních utkáních. Zbytečně jsme ztratili body a potřebovali nejen vyhrát, ale odehrát dobrý zápas před nadcházejícím play-off. Bude teď trošku delší doba do dalšího zápasu, ale je příjemné ukončit základní část výhrou. Teď budeme muset začít přemýšlet o play-off.

Petr Nedvěd se po zranění vrátil v parádní formě. Ve třech zápasech nasbíral pět asistencí.

Chtěl jsi Petře okořenit svůj dobrý výkon v zápase i brankou? Teď v závěru to vypadalo, že chceš ještě dát za každou cenu gól.
Ne, vůbec ne. Teď ke konci se to akorát vyvrbylo, že jsme šli tři na dva a já jsem se dostal ke střele. Zkusil jsem tedy zakončit, protože já potřebuju co nejvíce teď střílet, protože to je pořád málo. Jinak mi o góly nejde a kolikrát mě těší víc, když přihraju na nějakou pěknou branku.

Koho byste si do vyřazovacích bojů přáli?
V play-off si nejde vybírat. Samozřejmě, že tam jsou slabší mužstva, když se na to podíváme. S těch čtyř mančaftů nejlepší je asi momentálně Plzeň. Když přijde play-off, může se stát něco nepředvídatelného a vše může být jinak. My jsme to viděli minulý rok, kdy jsme šli z předkola jako outsider a porazili jsme Plzeň. Poslední ale co bychom chtěli, je si vybírat do vyřazovacích bojů mančaft. To může také špatně skončit. My se budeme bedlivě připravovat a ve finále to bude tak, jak budeme hrát my a ne soupeř. Pokud chceš ale vyhrát titul, tak musíš stejně porazit nějaké vynikající mužstvo.

Měli jste zápas jasně v rukách, ale ve druhé třetině jste trochu polevili. Co se tam stalo?
Přestali jsme bruslit a začali jsme sledovat soupeře, jak hraje. Měli více ze hry, přesilovky a vyrovnali. Musím ale říci, že jsme byli do třicáté minuty lepším mužstvem a daleko více jsme byli na puku a kontrovali jsme hru. Výsledek byl ale najednou 2:2.

Petře, díky za rozhovor a hodně štěstí v play-off.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu