Rozhovory

Chris Stewart: Šance hrát kvalitnější ligu a být v týmu s Petrem Nedvědem zvítězila

L i b e r e c - Stávka kanadsko-americké NHL nejspíše potrvá déle, než se očekávalo, a tak i Bílí Tygři posílili svůj kádr o pár hokejistů ze zámoří. Na středečním tréninku jsme zpovídali staršího z dvojice příchozích Kanaďanů, Chrise Stewarta, kterému česká média věnují méně pozornosti než Waynu Simmondsovi. Potomek jamajského otce a kanadské matky přesto není méně zajímavý, než jeho odvěký kamarád z dětství.

Chrisi, proč jste si vybral právě Liberec?
Byla to příležitost přesunout se do kvalitnější ligy, než je druhá německá, ve které jsme hráli doteď. Zároveň jsme chtěli s Waynem dále hrát společně a když se ta možnost objevila a k tomu šance zahrát si s Petrem Nedvědem, tak to byla jasná volba.

Jaký je váš první dojem z libereckého týmu?
Zdejší zázemí je na úrovni NHL. Je vidět, že tým se zde o své hráče dobře stará a je v tomto ohledu stoprocentně profesionální. Co se týče schopností extraligových hráčů, po jednom zápase můžu říci, že je těžké se sem přesunout z druhé německé ligy. Až se aklimatizujeme, budeme chtít přispívat týmu větší měrou. Zatím jsme se zdejším kolektivem spokojeni, spoluhráči nás mezi sebe přijali dobře, a tak se cítíme, jako bychom tu byli už měsíc nebo dva.

Včera jste hrál svůj první zápas za Bílé Tygry. Co myslíte, že potřebuje tým zlepšit, aby začal vyhrávat?
Myslím, že malé věci zvládáme správně, včera jsme ještě ve třetí třetině byli kousek od vyrovnání. Sezona je ale dlouhá, takže se nesmíme moc zatěžovat pozicí v tabulce. Asi ale vidíte, že se týmu nedaří, takže se budeme pokoušet zvrátit tento nepříznivý vývoj.

Máte staršího bratra Anthonyho. Jak on prožívá stávku v NHL?
Na konci září odešel hrát do Anglie, kde se mu daří, má to tam rád, takže je na tom dobře.

A existuje šance, že by se mohl objevit v dresu Liberce?
Myslím, že jeho smlouva v Británii vyprší asi za týden, takže pokud bude mít tým zájem, tak s tím něco půjde udělat.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec