Chceme to protáhnout co nejdéle

Date of publication Author Radek Šenk

Bílí Tygři Liberec dokázali protáhnout své úspěšné tažení na tři vítězství v řadě. V posledním střetnutí proti Litvínovu dokázal Oldřich Svoboda navíc vychytat svou první nulu pod Ještědem. Defenzivní činnost, která se v poslední době stala základem libereckých úspěchů, tak jen dokreslila týmovou pohodu a návrat formy.

Na svěřencích trenéra Palečka bylo od samého začátku utkání vidět, že chtějí protáhnout vítěznou sérii i proti Litvínovu. S chemiky měli totiž jeden nevyřízený účet, a to poslední debakl 7:0 na stadionu soupeře.

„Chtěli jsme moc vyhrát. Dlouhá doba bez vítězství nás teď motivovala ještě více, a protože se nám v posledních zápasech dařilo i střelecky, začali jsme si více věřit. To je základem dnešních úspěchů. Psychická pohoda v týmu je znát a doufám, že nám to co nejdéle vydrží,“ dokreslil současnou situaci v kabině Bílých Tygrů Lubomír Korhoň.

Tomu, jak se zdá, forma začíná stoupat. V nedělním kole sice nedokázal na Jarinu vyzrát, předtím ale vstřelil tři branky ve dvou duelech a vyšvihl se tak na druhé místo v tabulce střelců libereckého klubu. Té vévodí momentálně nejplatnější hráč Pavel Kašpařík.

Liberec se ujal vedení na konci první třetiny, paradoxně při zaváhání jinak výborného Jariny. Ještě v nedávné době chomutovskému brankáři prosvištěl do klece puk z hole Jaroslava Nedvěda, pro nějž to byl vůbec první úspěch v libereckém dresu po svém návratu ze Sparty. „Chtěl jsem nahodit puk do útočného pásma, abychom ještě získali výhodu vhazování před Jarinou. Nakonec to tam spadlo, to se někdy v hokeji stává,“ dodal ke své brance šťastný střelec. Ten se o svém úspěchu dozvěděl až z reakcí publika ve Svijanské aréně. Střelu přes litvínovského útočníka totiž vůbec neviděl.

Ve druhé části, opět v přesilové hře, přidal další libereckou branku Leoš Čermák a normu třetina – branka završil ve třetí části kapitán Novák. Spolupráce s Kašpaříkem diváky musela nadchnout a zvedla je ze sedadel potřetí. Za Litvínov se ocitl v dobrých šancích před domácím brankářem paradoxně Angel Krstev, který je momentálně ve službách Chemopetrolu. Pro něj nebyl návrat na „domácí“ led určitě vůbec jednoduchý.

„Pocity byly prakticky stejné jako v jiných utkáních, jen jsem chtěl o něco více vyhrát. Trošku jsme se hecovali, to ke sportu patří, nakonec i nějaké prémie byly za vítězství vypsány. Dnes ale byli kluci lepší, mohu jim tak pouze popřát. Samozřejmě jsem chtěl dát branku, nerad totiž prohrávám,“ upřesnil své pocity technicky vyspělý obránce. Ten by se do Liberce měl vrátit za čtrnáct dní, kdy končí měsíční období sjednaného hostování. „Jak to bude dál nedokážu posoudit. Je to záležitost obou manažerů,“ řekl poněkud tajemně hráč, přezdívaný pro své hokejové finesy básníkem ze Sofie.

Přechod do jiného týmu je vždy obtížný, jedná-li se navíc pouze o měsíční hostování. Martin Ťupa by o tom mohl vyprávět, v jeho kariéře se to nestalo poprvé. A jak to bral Angel Krstev? „Myslím si, že by mi to mohlo pomoci. Přeci jen jsem se v Liberci trochu trápil. Měsíc je však krátká doba na nějaké výrazné změny formy. Vždy chci vyhrávat. Teď jsem hráč Litvínova, tak musím odvádět nejlepší práci v jeho službách. Pokud se vrátím budu chtít vyhrávat s Libercem. Rozhodně jsem ale nepřijel, abych dokazoval Liberci, že mám na to tady hrát,“ dodal jeden z nejčastěji sledovaných hráčů nedělního duelu.

Liberec nakonec dokázal uhájit čisté konto, a tak radost v domácí kabině mohla propuknout naplno. „Navíc nám trenéři díky třem vítězstvím odpustili úterní dopolední trénink. Sejdeme se tedy až v podvečer, pak proběhne také posilovna a začneme se dál připravovat na duel ve Vítkovicích,“ řekl k dalšímu plánu libereckých Bílých Tygrů Korhoň.

Náladu v týmu si pochvaluje i střelec úvodní branky Jaroslav Nedvěd. Ten podobnou krizi během svého dosavadního působení ve vrcholovém sportu ještě nezažil. „Už bylo na čase udělat nějakou šňůru. Od příchodu nového trenéra jsme získávali bodíky, ta série musela jednou přijít. Zaplaťpánbůh, že jsme se rozjeli. Věřím, že nám to nějaký čas vydrží. Nikomu se nechce vzpomínat na dno, na němž jsme se ocitli. V tříbodovém systému se ještě může stát ledacos a my se o další body popererme," uzavřel své hodnocení vysoký obránce.

Slavná trojice aneb selská jízda