Chceme si zajistit místo v sestavě pro další sezonu, usmívá se debutant Josef Mikyska

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Vzhledem k tomu, že už měli Bílí Tygři před utkáním téměř zaručené, že do baráže nespadnou, mohli si trenéři dovolit dát šanci také mladíkům, kteří dosud hájili hlavně barvy Benátek nad Jizerou. Díky tomu si extraligovou premiéru odbyl Josef Mikyska, který svým výkonem rozhodně nezklamal.

Josefe, takovýhle závěr sezony je asi po vypadnutí Benátek z play-off první ligy příjemným zpestřením?
Rozhodně. Sice jsme s Benátkama nestačili na Motor, ale jsem rád, že jsem byl nominován na zápas v dresu Liberce. Petr Vampola dostal volno a mě postavil trenér Pešán místo něj. Velmi mě to potěšilo.

Josef Mikyska si proti Slavii odbyl extraligovou premiéru

Bereš to jako odměnu za povedenou sezonu?
Určitě. Osobně jsem za to hodně rád, jsem v Liberci doma. Přijeli se podívat také naši příbuzní, takže jsem si zápas se Slavií opravdu hodně užil.

Na druhou stranu, zbytek hráčů Benátek již má po sezoně a čeká je dovolená...
Já ještě studuji a musím dodělat školu, takže dovolenou stejně musím odložit. Snad bude nějaký čas alespoň v červenci.

Jak jsi spokojen se svým výkonem?
Nebyl jsem moc nervózní, ale asi to ode mě nebylo úplně ono. První třetina se mi nevydařila, trošku jsem se teprve rozkoukával, ve zbytku zápasu už to pak bylo lepší. Mohl jsem si zahrát i přesilovky, ale ty jsme bohužel nevyužili. Jednu šanci jsem tam měl, škoda, že to nevyšlo. Důležité je hlavně to, že jsme vyhráli.

Na čem po této zkušenosti podle tebe musíš hlavně zapracovat?
Ruce snad jsou docela dobrý, ale musím zlepšit bruslení a hru do těla. Rozhodně na tom budu pracovat a snad se mi podaří se zlepšovat.

Překvapilo tě, kolik prostoru jsi na ledě dostal?
Docela ano, na druhou stranu mě oba trenéři znají z Benátek a tam jsem třeba v přesilovkách naskakoval, takže mi asi díky tomu dali šanci i zde. Snad jsem je nezklamal.

Jak velký je rozdíl v zápasech play-off první ligy a play-out extraligy?
Netroufám si to nějak více hodnotit jen po jednom zápase. Celkově se hrálo hodně do těla, často do nás šli, ať to bylo v oslabení, nebo v přesilovce. Moc prostoru ve hře jsme neměli. Také Slavia přijela s mnohými mladými kluky, takže hodně bruslili.

Máš náznaky, jestli dostaneš šance také v dalších zápasech?
S áčkem trénují také Víťa Jonák, Adam Dlouhý a Matěj Psota, takže myslím, že bychom všichni ještě mohli do některých zápasů naskočit. To už ale záleží na trenérech.

Tým se již definitivně udržel v extralize, jak tedy vlastně ke zbytku soutěže přistoupíte?
Někteří starší hráči nejspíš dostanou volno, ale v kabině je taková nálada, že chceme každý zápas vyhrát. My mladí bychom se mohli častěji dostat na led a plánujeme zabojovat o místa v sestavě A-týmu pro příští rok.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu