Bývalý kapitán Novák: Svůj hokejový osud už nezměním

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Dlouhá léta byl libereckou oporou a kapitánem. Fanoušci navštěvující Svijanskou, či poté Tipsport arenu, na něj nedali dopustit. V hledišti byste nenašli více dresů než těch se „13“ na zádech. To už je ale minulost. Václav Novák loni Liberec opustil a momentálně válčí v kladenském dresu, kde má domluvený střídavý start z Ústí nad Labem.

Do mix zóny přicházel značně posmutnělý. Kladno v Liberci cíl nesplnilo a prohrálo, navíc i jemu samotnému se poslední měsíce nedaří tak, jak by si přál. A to se ve známém prostředí chtěl jistě ukázat. Není to ještě tak dávno, co se z reproduktorů ozývalo: „Vašku, ty jsi klasa chlap, ty umíš nejlíp počítat...“

„Je to určitě příjemné sem zpátky přijet a hrát proti klukům. Že bych se ale nějak zvlášť motivoval, to ne. Určitě je ale hezké se vrátit sem do haly, kde jsem odehrál spoustu zápasů,“ komentoval teď už čtyřiatřicetiletý útočník svůj návrat pod Ještěd.

Před rokem by ale takhle jistě nemluvil, z města pod známým televizním vysílačem totiž neodcházel do nedalekého Ústí nad Labem s přílišným nadšením. Po nepovedené předchozí sezoně na něj v nabitém kádru Tygrů již jednoduše nezbylo místo, a tak se prakticky ze dne na den musel začít balit.

„Všechno už pominulo a na kluky už vzpomínám jen v tom dobrém. Můj hokejový osud je takový, jaký je. Nedá se s tím nic dělat, je to prostě práce. Samozřejmě, stále to v sobě trošku mám, teď jsem ale do konce kalendářního roku na Kladně a uvidím, co bude dál,“ nezabýval se minulostí liberecký odchovanec.

V pátečním duelu se chtěl jistě vytáhnout a přesvědčit Bílé Tygry o tom, že hokej stále hrát umí. Jenže všechny z jeho možností skončily neúspěchem. „Letos se potácím střelecky, šancí mám spoustu, ale prostě mi to tam nepadá. Já věřím, že to prolomím. Hlavně pro to dělám úplně všechno. Kdybych v tomto zápase dal jeden gól, který jsem určitě dát měl, šance na to byly, tak by to bylo dobré,“ smutnil bývalý reprezentant.

Stejná potíž jako jeho ale postihla celé mužstvo. Ač se Kladenští několikrát řítili v přečíslení do libereckého brankoviště, puk dostali do sítě jen v jediném případě. „Zápas by vypadal úplně jinak, kdybychom proměňovali šance. Musím dneska vyzdvihnout Fikyho, protože, co dneska předváděl, a jakou obrovskou formu má, to je neuvěřitelné,“ ozvala se pochvala pro brankáře Tygrů i ze soupeřova tábora.

Možná právě Středočechům také chyběl takový Michal Fikrt, jenž by jako on například zlikvidoval střelu Zdeňka Nedvěda do prázdné brány. Bohužel pro Kladno se ale statisticky nejlepší gólman extraligy Miroslav Kopřiva potýká se zraněním. „Nemůžu říct, že by chyběl jenom Kopřiva. Ori (Zdeněk Orct) chytal také výborný zápas, vždyť tam toho spoustu pochytal,“ neviděl Václav hlavní důvod prohry ve změně na postu brankáře.

Klíčový moment se podle něj odehrál při dvojnásobném oslabení, které po předlouhém obléhání nakonec zakončil gólovou střelou Petr Nedvěd. „Pak také bylo rozhodující, kdy jsme dali na 3:1, ale pak jsme hned dostali na 4:1, a to už je potom těžké. Nedá se nic dělat, musíme jít na další zápas,“ uzavřel Novák.

Slavná trojice aneb selská jízda