Ohlasy k zápasu

Byli jsme málo produktivní, označil Petr Kolmann hlavní důvod prohry v Německu

Jonsdorf – Bílí Tygři dorazili do Německa v hodně ořezané sestavě a jedním z hráčů, který má nejvíce extraligových zkušeností tak byl rozhodně i Petr Kolmann. Mladý zadák Liberce dostává v přípravě hodně prostoru a svou dobrou formu potvrdil i v utkání s Bremerhavenem, kdy řídil obranu Liberce. Tygři nakonec prohráli s Tučňáky 5:3 a na důvody prohry jsme se právě talentovaného beka zeptali.

Petře, dnes jste předvedli hodně slušný výkon, přesto to na výhru proti Bremerhavenu nestačilo. Jak se tento zápas hodnotí?
Nebyl to z naší strany špatný výkon proti druholigovému týmu z Německa. Nepřijeli jsme ale v nejsilnější sestavě, ale i tak si myslím, že to bylo vcelku slušené utkání. V závěru zápasu se hra trochu přitvrdila, ale nehrálo se nějak zákeřně.

 
 
Uvidíme Petra Kolmanna i v prvním zápase extraligy?
 
 
Byl nějaký rozdíl mezi stylem hry, které produkují české týmu na rozdíl od těch německých?
Mně nepřišlo, že by nás dnes nějak přehrávali nebo byli lepší. Dnes jim to tam napadalo z takových haluzí. My jsme se dnes na branku hodně nadřeli, ale šancí jsme si dnes vytvořili dost. Kdybychom byli produktivnější, tak jsme mohli slavit výhru my. Vcelku se ten hokej od toho našeho moc nelišil.

Bylo dnes znát, že jsou na ledě i Kanaďané?
Nepřišlo mi, že by nás nějak víc dohrávali. Přišlo mi to jako každý jiný zápas v extralize, kde se to takhle taky dohrává. Zápas měl ale úroveň průměru první ligy.

Nebyl dnes trochu nezvyk němečtí rozhodčí? A prohodili jste nějaká slova s Čechy působícími v Bremerhavenu?
Popravdě jsem si rozhodčích moc nevšímal, takže jsem ani nevěděl, odkud pochází. S Čechy jsme na sebe něco pokřikovali, ale bylo to v přátelské atmosféře, takže nic zlého.

V zápase jsi patřil k nejvýraznějším oporám Liberce a několikrát si vyslal své spoluhráče do gólové příležitosti. Nechyběla vám přece trochu více zkušenost?
Těžko říci, možná větší klid při zakončení. Trefili jsme v dnešním zápase několik tyček, takže jsme měli i trochu smůlu.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí v další fázi přípravy.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner