Byl to pro mě výjimečný zápas, prohlásil Jiří Šimánek

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Českobudějovický patriot Jiří Šimánek měl před sebou netradiční duel. Poprvé ve své kariéře nastoupil ve službách jiného týmu proti svému mateřskému klubu České Budějovice a v utkání byl vidět.

Jaké to bylo hrát proti „vlastnímu týmu“, tedy proti Českým Budějovicím?

„Bylo to zvláštní, nestalo se mi to zatím za celou mou kariéru a byl to pro mě určitě výjimečný zápas.“

Nemrzí Vás trochu ten vstřelený gól svému bývalému týmu?

„Tak určitě mě ten vstřelený gól nemrzí, teď hraju za jiný tým a kromě toho byl dneska potřebný a jsem za něj rád.“

Nebyly nějaké reakce od vašich bývalých spoluhráčů, že jste si ten gól nechával právě pro ně?

„Ne nebyl, ze všema jsem se před zápasem pozdravil a všechno to proběhlo přátelsky.“

Co pro Bílé Tygry znamená tohle vítězství?

„Dneska jsme hráli o šest bodů a posunuli jsme se v tabulce na deváté místo. Pozítří hrajeme doma další zápas, na který se musíme teď koncentrovat a je potřeba bodovat za tři body, protože to v té tabulce je pořádně vyrovnané.“

Máte hostování do konce ledna 2009, pozorujete, jak na tom České Budějovice jsou?

„Budějovice sleduju nejen kvůli tomu, že se tam mohu vrátit, ale taky proto že jsem tam nějaké ty léta prožil.“

Budete teď klubu, kde jste prožil celou svou hokejovou kariéru držet dál palce?

„Tak teď jsem soupeř, tak samozřejmě chci, aby byli pod námi.“

Nebyla to dneska určitá výhoda, že znáš většinu hráčů v Českých Budějovicích a obzvláště Romana Turka, kterému jste dneska dal gól?

„Ten můj gól to byla taková střela z otočky, u které jsem nevěděl, jestli to projde nebo neprojde. Je to určitá výhoda, protože když ten hráč jede k mantinelu tak vím, co udělá. Takže tam určitá výhoda byla.“

Vedli jste 2:0 a k tomu jste hráli přesilovku pět na tři, kterou jste nevyužili. Mohl se tam rozhodovat zápas, když České Budějovice v zápětí snížily a později i vyrovnaly? V tom okamžiku se zdálo, že byli aktivnější.

„To byla hrozná škoda, že jsme neodskočily na rozdíl tří gólů, a pak by to utkání vypadalo určitě jinak. Po té přesilovce jsme tu třetinu dohráli špatně a Budějovice toho využily a dostaly se do zápasu.“

V první třetině jste měli hodně šancí a klidně jste mohli navýšit svůj náskok?

„Šance jsme tam měli, ale na druhé straně toho zase „Fiki“ hodně chytil, protože v obranné činnosti jsme měli velké vrátka.“

V pátek Vás čeká Kladno, na které se Bílým Tygrům v poslední době moc nedaří.

„Musíme hrát lépe z té obranné činnosti a směrem dopředu si vždycky nějaké ty šance vytvoříme a góly potom přijdou, ale musíme hrát hlavně zodpovědně dozadu.“

Tak díky a ať se daří.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu