Byl jsem překvapen, v jak vysokém tempu se zápas hrál, říká o prvním utkání obránce Tomáš Harant

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - V loňské sezóně toho vinou zranění příliš neodehrál. Nyní doufá, že se bude blýskat na lepší časy. Slovenský obránce ve službách libereckých Bílých Tygrů byl na ledě při vyrovnávacím gólu a i díky jeho snaze skončil zápas remízově. „Uhráli jsme výsledek 2:2, což není na první zápas vůbec špatný,“ hodnotí zápas Tomáš Harant.

Bílí Tygři právě absolvovali první zápas sezóny. Jaké z něho máš pocity?
První zápas v sezóně byl dobrý. Každý čekal, co bude, co přijde a jak se bude hrát. Uhráli jsme výsledek 2:2, což není na první zápas vůbec špatný.

Zápas se hrál v docela vysokém tempu. Ztotožňuješ se s tímto názorem?
Taky jsem byl překvapen, v jak vysokém tempu se ten zápas hrál. Snad nás to nastartuje dobře do sezóny.

V obraně jsi nastupoval s navrátilcem do libereckého dresu bekem Martinem Rýglem. Jak se Ti s tvým novým parťákem v obraně hrálo?
Dobře. (Smích). Dal gól, takže super.

Minulou sezónu jsi měl docela těžké zranění. Jak se nyní cítíš?
Ještě stále to částečně cítím. Není to na sto procent, ale už se to vrací do normálu.

Vzpomeneš si na ten obětavý pád do střely, kdy jsi skokem do střely, při početní výhodě Slavie pět na tři, zabránil takřka jasnému gólu?
To máš pravdu, občas si na to vzpomenu. Dnes jsem dostal zase pukem do tváře. Já už opravdu nevím, asi ty puky přitahuju. Tenkrát to zranění nebylo ale vůbec nic příjemného.

Po loňské sezóně bys mohl dostat přívlastek „otloukánek“ libereckého mužstva …
Ještě jsem takovou sezónu nikdy neměl, že bych byl stále zraněn. To byl opravdu extrém. V jednom kuse jsem pořád něco léčil, takže doufám, že to bylo naposledy.

Loňský první zápas Bílým Tygrům proti Litvínovu příliš nevyšel, když prohráli vysoko 7:0. Je lepší, když tým hned v úvodu přípravy zahraje dobrý zápas?
Je to určitě lepší. K tomu nám dnes chyběla vlastně jedna kompletní pětka, takže je to dobrý výsledek uhrát 2:2 s Litvínovem. Pro obě mužstva to je dobrý vstup do přípravy.

Máte s trenérem už nějak dohodnuto rozdělení obránců? Dnes například nenastoupil Jan Holub.
Honza je momentálně zraněný. Vždy bude asi jedna pětka sedět a bude se to točit. Ještě se zkoušejí hráči z Benátek, takže by se to mělo prostřídat.

V úterý jedete do Karlových Varů, kde nastoupíte poprvé v jejich novém hokejovém stánku. Těšíte se na toto utkání?
Opravdu? Tak to vůbec nevím. Koukal jsem, že je podobná jako liberecká hala, takže to bude jako doma.

Ve Švýcarsku vás čeká kvalitní turnaj s kvalitními týmy. Jak si myslíš, že dopadnou Bílí Tygři?
Všichni se tam hrozně těšíme. Můžeme se tam porovnat se světovým hokejem. Máme ve skupině ruský Petrohrad, takže se na to moc těšíme a necháme se překvapit, jak to dopadne.

Díky za rozhovor a hodně štěstí v přípravě

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu