Budeme dělat maximum, abychom fanouškům dělali zase radost, vzkazuje obránce Martin Rýgl

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Bílí Tygři se připravovali, že Mladé Boleslavi oplatí porážku z prvního vzájemného duelu. Nakonec ale schytali výprask 6:2. Středočeši trestali hlavně otevřená okénka v severočeské obraně a nakonec i vyhnali jedničku Liberce Leinonena z branky na střídačku. „Děláme hrozně moc chyb,“ vytyčoval po zápase důvody prohry bek Martin Rýgl po zápase.

Dnes vcelku docela výrazná porážka. Kde hledat důvody dnešního neúspěchu?
Nevím, co bych k tomu řekl. Děláme hrozné chyby. Nerozebíráme si hráče. Je to pořád dokola. Odráží se nám puky do míst, kde jsou soupeřovi hráči dřív a ti to doráží.

Ani obránce Martin Rýgl nezabránil poražce.

Lze říci, co do dalších zápasů spravit?
Musíme určitě začít hrát jako jeden tým. Bojovat. Všichni bránit, a když se nedaří, tak hrát zezadu. Protože když dostaneme gól, tak chceme hrát hokej, což nám momentálně nejde. Teď nás čekají tři duely venku, musíme hodně dobře bránit a spoléhat na brejky.

Kde jsou tedy ty největší chyby momentálně?
Děláme prostě hrozně chyb. Jsou hrozné díry mezi obranou a útokem. Obrana nepodporuje útok a útok nepodporuje obranu. Nedaří se nám přesilovky, vše nám srazí. Jsme asi trochu v křeči. Potřebujeme, aby se nám dva zápasy vyvedly a trochu to z nás spadlo. Po zápase jsme si v kabině něco řekli, že se musíme všichni nad sebou zamyslet, protože ta situace není jednoduchá. Dnes jsme hráli víceméně o šest bodů, mohli jsme se dotáhnout zpět na Boleslav a být zpět ve hře. Bohužel nám ale zápas nevyšel.

V čem byla Mladá Boleslav dnes lepší?
Z naší strany to byla taková křeč, jak už jsem říkal. Nedařilo se nám dostávat puky ze třetiny. Tím jsme si ten zápas prohráli sami. Boleslav pak chodila do rychlých brejků a parádně toho využívala.

Co bys chtěl vzkázat fanouškům? Někteří nad týmem už možná trochu lámou hůl.
Dnes byli opět fantastický. Všimli jsme si proti Českým Budějovicím, že jich přišlo méně, teď se vyhrálo a přišlo o 1500 lidí víc, takže jsme byli hrozně rádi. Chtěli bychom, aby nás diváci podrželi. Samozřejmě, že vím, že se to opakuje z minulé sezóny a situace je taková nemastná neslaná. Já si myslím, že to můžu říci za celou kabinu, že uděláme vše proto, abychom vyhráli. Jezdí s námi na venkovní zápasy, chodí nám fandit nebo chodí za námi. My tu podporu cítíme a jsou fantastičtí. Budeme se snažit udělat maximum, abychom jim udělali taky radost, protože přeci jenom ten hokej hrajeme i kvůli diváků. Nás ty výsledky samozřejmě mrzí, ale musíme zabrat. Snad se nám to povede. Čekají nás tři zápasy venku, ve kterých by to chtělo se chytnout.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí ve venkovních zápasech.

Slavná trojice aneb selská jízda