Bratr Jánošíka bojoval na MS juniorů. Kvůli němu jsem u televize ponocoval, usmíval se liberecký útočník

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Patří k jednomu z hlavních pilířů juniorského týmu Bílých Tygrů, v letošní sezoně však zažívá nelichotivý bodový půst. V zápase proti olomouckým Kohoutům si ale mohl slovenský útočník Filip Jánošík oddychnout, svoji teprve druhou brankou v ročníku nastartoval svůj tým k vítězství.

V rámci jednatřicátého kola juniorské extraligy ukončili Bílí Tygři sérii čtyř zápasů bez bodového zisku, na domácím ledě sestřelili soupeře z Hané pěti brankami a po delší době si mohli ve své šatně užít tradiční vítězný rituál. "Byl to prakticky zápas o šest bodů. Rozhodla druhá třetina, tam jsme odpor soupeře zlomili," okomentoval Jánošík situaci v prostředním dějství, které mladí hokejisté zvítězili přesvědčivě 4:0.

Filip Jánošík v benáteckém dresu.

Šikovný křídelník čekal na úspěšný zásah od poloviny září, v dalších zápasech se i přes několik slibných příležitostí nedokázal prosadit. Ve třiadvacáté minutě zápasu proti Olomouci ale jeho ruce opět vystřelili ke stropu Svijanské areny, když doklepl střelu kapitána Kedršta za brankářova záda. "Od začátku sezony se trápím. Postupně jsem změnil i pár rituálů, ale bylo to spíše v hlavě," vysvětloval dvacetiletý hokejista.

Filip Jánošík svádí na dálku souboj s bratrem Adamem, jenž si také vyzkoušel angažmá na severu Čech. Nyní ovšem působí v celku Gatineau Olympiques hrající kanadskou juniorskou soutěž. Přestože se mezi mantinely prohání v roli obránce, bodově se mu mimořádně daří. Vysloužil si také pozvánku na nedávné MS juniorů v Calgary a Edmontonu, kde pomáhal Slovensku na cestě šampionátem. "S bráchou jsme v každodenním kontaktu, na mistrovství světa jsem kvůli němu ponocoval u televize, viděl jsem všechny zápasy," usmíval se útočník drobné postavy. "Samozřejmě jsem sledoval také výsledky českého týmu, především výkony hráčů, které z Liberce osobně znám," doplnil Jánošík, který oblékal stejný dres s Jiřím Říhou či Tomášem Filippim.

Hráč, který začínal s hokejem ve Spišské Nové Vsi, zatím do extraligy dospělých nenakoukl, několikrát však naskočil do zápasu první ligy v dresu Benátek nad Jizerou. "Jedná se o ligu mužů, což je znát. Vše je rychlejší a hraje se také víc důrazně. Ale myslím si, že i juniorská extraliga má svoji kvalitu," doplnil.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR