Brankář Milan Hnilička ukončil hráčskou kariéru

Date of publication Author Jan Rachota

Konec někdejší hvězdy reprezentace a Bílých Tygrů. Brankář Milan Hnilička dnes definitivně ukončil hráčskou kariéru. Mezi mantinely však "33" zůstane - hokejové ribano totiž vyměnila za funkcionářské sako a stala se sportovním manažerem klubu BK Mladá Boleslav.

Milan Hnilička v libereckém dresu

Milan Hnilička přišel do Liberce před sezónou 2004/2005 a hned v první sezóně naplnil roli lídra týmu. Velkou měrou se totiž podepsal pod bronzovou medaili v této sezóně. O rok později byl v základní části na špici extraligových statistik a výrazně pomohl Tygrům k vítězství po 52 kolech. V play-off však přišlo zranění a čtvrtfinálové vyřazení s týmem Českých Budějovic.

V sezóně 2006/2007 měl Hnilička po základní části opět čísla hodná extraligové špičky a v play-off dovedl tým až do semifinále proti Spartě. Po vyřazení od pozdějšího mistra si pak na krk pověsil druhou libereckou bronzovou medaili.

Začátek sezóny 2007/2008 zastihl Hniličku ve výborné formě a "tygří 33" dostala laso z ruské Ufy. Toto angažmá však nedopadlo příliš šťastně a Hnilička se na místo jedničky neprosadil. Navíc si přivezl do Čech v těle vir, který poznamenal jeho další sezónu v Liberci. Onemocnění si vyžádalo předčasné ukončení ročníku a v podstatě i jeho konec v Liberci. V loňské sezóně se Hnilička ještě pokoušel oživit kariéru ve Slavii, zde však po třech utkáních skončil.

Během svého působení v Liberci získal Milan Hnilička zlatou a stříbrnou medaili na MS, bronzovou na olympiádě v Turíně. Během působení v Rusku se stal v roli náhradníka mistrem Ruska.

Slavná trojice aneb selská jízda