Brankář Michal Nedvídek: Chci využít každou šanci

Date of publication Author Tomáš Vrábel

Po dvou přípravných zápasech, které odchytal Marek Pinc, dostal proti Slavii prostor čtyřiadvacetiletý Michal Nedvídek. I když inkasoval pět branek, předvedl se v dobrém světle. Bílým Tygrům vychytal alespoň výhru v dovedností soutěži – nájezdech. „Spoluhráči hráli celý zápas výborně. I když se prohrálo, utkání splnilo svůj účel,“ okomentoval gólman Liberce přátelské utkání v Edenu.

Ve třetím přípravném utkání na Slavii jste si letos poprvé zachytal. Jak jste se při zápase cítil po letní přestávce?
Na utkání jsem se připravoval jako na kterékoliv jiné. Pro brankáře je samozřejmě lepší, když si hned v úvodu na puk dvakrát třikrát sáhne.

"I přes prohru jsme hráli dobře", vypověděl po zápase Michal Nedvídek

Jste spokojen s výkonem?
Po fyzické i psychické stránce jsem se cítil velmi dobře. Zápas splnil svůj účel. I když spoluhráči v poli hráli všechny tři třetiny výborně, bohužel jsme prohráli. Hokej se hraje na góly a těch Slavia dnes dala víc.

Na konci utkání, i když skončilo výhrou 5:3 pro Slavii, následovaly samostatné nájezdy. Vladimír Růžička ml. Vás při svém druhém nájezdu překonal svou typickou kličkou. Dalo se to předvídat?
Je pravda, že jsem si tam nechal mezírku. Místo, kam Vláďa vystřelil, je nejnepříjemnější střela, kterou hráč může na brankáře vyslat. Byla to střela na takzvaně tvrdou nohu. Pokud to hokejista dobře trefí, tak je to nechytatelné.

Liberec čekají zápasy European Trophy, dostanete příležitost i v nich?
To teď vůbec nevím, záleží na trenérech.

V týmu máte velkou konkurenci – Vošvrdu a Pince, jak vnímáte svoji úlohu?
Snažím se na každém tréninku makat naplno a využívat každé šance, která se naskytne. Žádný jiný lék na to neexistuje.

Michale, děkuji Vám za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR