Brankář Marek Pinc: Vítězství jsme už potřebovali!

Date of publication Author Petr Schultz

Liberec – Pro utkání se Zlínem dostal před Pavelcem v modrobílém půlkruhu Bílých Tygrů přednost Marek Pinc. Liberecký brankář se v duelu s berany nenudil a byl v duelu hodně vidět. Ať při fantastických zákrocích nebo i při nepříjemném kiksu za vlastní brankou. „V Liberci jsem tři a půl roku a ještě jsem nenamazal. Dnes jsme to tedy udělali tím zajímavější,“ pousmál se po duelu se ševci.

Marku, jak hodnotíš dnešní duel se Zlínem?
Takový zápas v Liberci snad ještě nepamatuji. Byla to dnes opravdu pěkná přestřelka. Příliš mnoho práce jsem neměl, ale dostal jsem jeden dva smolné góly. Kluci se dnes rozstříleli, což bylo dobře. V závěru jsem odpočítával každou vteřinu, abychom ho zvládli. Dnes jsem se necítil moc v pohodě.

Marek Pinc
Čím to bylo, že padlo tolik branek?
Těžko říci. Se Zlínem hrajeme vždy 1:0, 2:1, 1:2 nebo podobné výsledky. Dnes se to rozstřílelo, ale někdy se to takhle stává. To je na hokeji pěkné.

Určitě jsi před vstupem do mixzóny počítal i s otázkou, kdy se budeme ptát na kiks, při kterém jsi přihrál na gól Balaštíkovi.
V Liberci jsem tři a půl roku a ještě jsem nenamazal. Dnes jsme to tedy udělali tím zajímavější. Zaplať pán bůh, že jsme dnes vyhráli a kluci dali sedm gólů.

Dnešní zápas byl pro Liberec asi hodně důležitý.
Z pěti zápasů jsme udělali jen tři body, takže dnes jsme museli za každou cenu vyhrát. Jsme hrozně rádi, že jsme získali tři body a dokázali jsme se odpoutat ze dna tabulky.

Děkuji za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda