Brankář Marek Pinc: Nechtěli jsme se už vracet do Českých Budějovic

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – V posledních dvou zápasech proti Mountfieldu inkasoval Marek Pinc jen jednu branku. V závěru pátého utkání vytasil zákrok z říše snů, při kterém zvedl ze sedaček kdejakého fanouška. Na brankové čáře vychytal Langhammera a v euforii poslal puk do hlediště. „Chtěl jsem trochu vyburcovat lidi, kteří fandili parádně celé tři zápasy doma,“ vzkázal libereckému publiku kompliment.

Marku, 21 vteřin před koncem jsi chytil velikou možnost Českých Budějovic. Jak sis zbytek zápasu užíval?
Chtěl jsem se soustředit až do úplného konce. Měl jsem ale trochu štěstí, že mně trefili lapačku. Chtěl jsem trochu vyburcovat lidi, kteří fandili parádně celé tři zápasy doma. Musím ještě poděkovat klukům, protože předvedli perfektní výkon, hráli obětavě a s velikým nasazením. Myslím, že sérii jsme zaslouženě vyhráli.

V posledních třech zápasech jste inkasovali jen dvě branky.
Je jedno, jestli vyhrajete v play-off 7:6 nebo 1:0. My jsme potřebovali vybojovat sedmý bod a ten se nám dnes podařilo získat.

Poslední utkání bývá vždy nejtěžší, potvrdil Marek Pinc

Řekli jste si něco po dvou domácích zápasech, kdy jste inkasovali veliké množství branek?
Určitě jsme si něco řekli. Myslím si, že to bylo vidět i na ledě. Dva zápasy v Českých Budějovicích jsme hráli perfektně a tady jsme je už dodělali.

Jak těžké dnes bylo udělat poslední krok?
Poslední krok je vždy ten nejtěžší. Já vím, že se to omílá neustále dokola, ale opravdu je to ten nejtěžší. Jsme hrozně moc rádi, že se to povedlo hned doma, protože jsme už nechtěli jet do Budějovic.

U kterého zákroku ses dnes zapotil nejvíc?
Asi u všech. České Budějovice hrají dobře do brány a jsou tam strašně silné a možná i nejlepší v lize. Každá střela od jejich beků může být tečovaná, ale kluci to perfektně čistili.

Byl to nejtěžší zápas série?
Každé utkání je těžké. Je ale možné, že právě tenhle byl nejtěžší.

Kde si myslíš, že se série lámala?
Asi v Českých Budějovicích. My jsme tam dvakrát vyhráli a to nás trošku psychicky nakoplo.

Nejeli jste tam ale vůbec v lehké pozici.
Určitě. Já jsem si říkal, že pokud pojedeme za stavu 2:2 domů, tak to bude paráda. Nakonec jsme tam dvakrát vyhráli.

Nečekali jste tedy, že tak rychle projdete do semifinále?
My to máme s Českými Budějovicemi vždy hrozně vyrovnané. Před sérií jsem tipoval, že vyhrajeme 4:3 na zápasy. Vyhráli jsme 4:1, ale každé utkání bylo prakticky o jednu branku.

Děkuji za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda