Boleslav hrála dobře takticky, říká střelec vítězného nájezdu Bartovič

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Petr Schultz

L i b e r e c - Milan Bartovič patřil v posledním zápase Bílých Tygrů bezesporu k nejdůležitějším osobnostem na ledové ploše. Nejenže vyrovnal skóre utkání ve druhé třetině, také se mu podařilo vstřelit rozhodující nájezd. Po zápase si s ním promluvila liberecká redakce.

Milane, dnes to byla hodně taktická bitva...
Ano, věděli jsme, že Boleslav zde vždy hraje dobré zápasy, poctivě brání, a tak se proti ní těžce prosazuje. Oni často používají takové ty neviditelné háčky a držení, která se nepískají, a tak se proti nim hraje obtížně. Navíc dnes odehráli velice dobrý zápas.

Jak bys popsal svou první branku?
Hráli jsme přesilovku a Jarda Kudrna přihrál nahoru k Trončovi. Ten mě uviděl u tyčky a já jsem to prostřelil brankářovi pod nohou.

Slovenský rychlík zařídil libereckému celku další dvoubodové vítězství.
Při nájezdu jsi věděl už dopředu, co uděláš, nebo jsi to vymyslel v jeho průběhu?
Sice jsem nacvičoval něco jiného, ale viděl jsem, že dobře vykrýval na vyrážečce, takže jsem mu naznačil, že vystřelím na vyrážečku, dal jsem si to na bekhend a vystřelil pod víko. Díky tomu máme důležitý bod navíc.

Po svižné první třetině přišel trochu útlum, čím myslíš, že to bylo?
Boleslavi se dařilo srážet naše šance ve středním pásmu a těžko přes ně dostávalo. Tím pádem ten hokej nebyl nijak extra zajímavý, ale oni hráli dobře takticky. Byla to těžce vybojovaná výhra.

Bylo znát, že je Boleslav na dně tabulky?
Pro ně je každý bod cenný, ale to i pro nás. Už proti Pardubicím bylo u nich vidět zlepšení, protože mají dobré posily, a tak půjdou nahoru.

Jak se cítíte po desáté domácí výhře v řadě?
Je to určitě pěkné, přestože to nebylo pokaždé za tři body. Je to hodně důležité, abychom se udrželi na vrcholu tabulky, hlavně nesmíme polevit a dokud budeme doma vyhrávat, tak se nemusíme bát klesnutí v tabulce.

V minulosti se vám po reprezentačních přestávkách příliš nedařilo, mluvili jste o tom v kabině?
Já jsem si toho nevšiml, dokud trenér neříkal, že jsme po dlouhé době vyhráli hned po reprezentační přestávce. Navíc to byl těžký zápas v Budějovicích, které hrají dobře, takže to byly velice cenné tři body.

Díky Milane a hodně štěstí v dalších zápasech.

Slavná trojice aneb selská jízda