Boj na ostří nože! Do Home Credit Arény zavítají Karlovy Vary

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Další veledůležitý zápas čeká Tygry již v neděli. Aktuální lídr tabulky se střetne s nevyzpytatelnou Energií, která v letošní sezóně obrala o body již nemálo týmů postavených na předních příčkách tabulky. Utkání začíná s úderem šestnácté hodiny.

Jednoduchý soupeř? V žádném případě!

Zeleno-bílí již několikrát v letošní extraligové sezóně ukázali, že se jim proti tabulkově vysoko postaveným celkům daří. Porazit hned dvakrát totiž dokázali aktuálně šestou pražskou Spartu nebo chomutovské Piráty. O body obrali i Mladou Boleslav, které v druhém vzájemném utkání podlehli až v prodloužení.

Družina Karla Mlejnka v poslední době celkem pravidelně střídá prohry s výhrami. V samotném závěru listopadu vyzrála na litvínovskou Veru (4:1). Na začátku prosince svedla litý boj s Hradcem Králové, jenž obral Energetiky o body až pětadvacet vteřin před koncem základní hrací doby zásluhou matadora Jaroslava Kudrny.

Zajímavá a vypjatá bude konfrontace i z pohledů samotných hráčů. Hned trojlístek z kádru Západočechů (Bartek-Duda-Bulík) totiž na severu Čech působil. Oba celky také mají na své soupisce jedny z nejproduktivnějších hráčů soutěže. Na straně příštího soupeře šelem figuruje mezi nejlepší pětkou Rostislav Marosz (7+14), v táboru modro-bílých poté Petr Jelínek (10+12).

Střelu Radka Dudy se snaží zblokovat Petr Kolmann

Smečka i nadále boduje

Tygrům se daří v posledních kolech na výbornou. Poslední dva náročné duely se Zlínem (5:1) a Vítkovicemi (3:1) ovládli a stále jim tak patří první pozice. Svůj náskok na pronásledovatele navíc vzhledem k zaváhání soupeřů navýšili na šest bodů. Nicméně mezi druhým až sedmým místem je rozdíl pouhých čtyř bodů, což jednoznačně dokazuje vyrovnanost tabulky.

Svěřenci trenéra Pešána figurují i na listině pěti nejproduktivnějších týmů v přesilových hrách. Aktuálně jim i díky dvěma přesným zásahům z posledního utkání patří čtvrtá pozice s 21,93% úspěšností. První pozici okupuje v této dovednosti Plzeň (23,48 %). Na druhém místě figuruje Sparta (23,00 %), třetí je brněnská Kometa (21,98 %).

Dominik Lakatoš při své extraligové premiéře
Dominik Lakatoš si v minulé sezóně odbyl proti Karlovým Varům svoji premiéru v extralize

Vypjaté boje

Vždy, když se tygří smečka střetne s karlovarskou Energií, následuje tuhý boj. To potvrdilo i úvodní střetnutí obou celků v letošní sezóně. V KV Aréně uspěli nakonec Tygři, kteří zde vybojovali těsnou výhru 5:4. O vítěznou trefu se v šestačtyřicáté minutě postaral Jan Stránský.

Když však nahlédneme do výsledků loňské sezóny, zjistíme, že daleko úspěšnější byli Západočeši, ti z šesti vzájemných duelů ukořistili hned pět výher (tři v základní části, dvě v play-out, pozn. red.). Na to, jak tedy utkání dopadne, si budeme muset počkat až do úvodního vhazování, to je naplánováno na nedělních 16 hodin.

Bílí Tygři Liberec versus HC Energie Karlovy Vary

Počet zápasů: 53
Bilance: 22 – 7 – 2 – 4 – 17
Skóre: 135:127
Průměrná návštěva: 3 810

Sestřih z posledního vzájemnéno domácího utkání v základní části.

Slavná trojice aneb selská jízda