Body z Chomutova musíme doma potvrdit, říká Martin Čakajík

Date of publication Author Martin Zíta, Martin Kadlec

Chomutov/Liberec - Bílé Tygry dnes čeká domácí zápas s Kometou, ve kterém chtějí potvrdit zisk tří bodů z duelu v Chomutově. A právě k vítězství nad Piráty se vrátíme s Martinem Čakajíkem, který obstaral vyrovnávací branku.

Martine, na nebyl to nejpohlednější zápas, ale tři body to jsou.
A jsou hodně důležité, jelikož díky tomu máme stále šanci jít před Vary. Teď je musíme doma s Kometou potvrdit a bít se až do poslední chvíle.

Ty ses postaral o velmi důležitý gól na 1:1, který padl vteřinu po konci vaší přesilovky pět na tři. Myslíš, že tam se zápas zlomil?
Určitě nás to hodně nakoplo. Předtím se nám přesilovky moc nedařily a v jedné jsme dokonce dostali gól. Ale řekl bych, že právě přibližně od poloviny zápasu jsme byli lepší.

Psychice ale určitě nepřidaly neuznaný gól a drobné fauly, které rozhodčí tentokrát pouštěli.
Tak asi to jako fauly neviděli. My se na tohle nemůžeme ohlížet a vymlouvat. Musíme se hlavně soustředit na hokej, co písknou stejně neovlivníme. Toho gólu je určitě škoda, byla to branka na 1:1. Na druhou stranu jsme vyhráli, takže to je jedno.

Velmi se vám vydařil také závěr zápasu, kdy jste Chomutov nepustili do tlaku.
Myslím, že jsme to zvládli dobře. Blokovali jsme střely a nakonec jsme to uválčili. Snad až ten úplný konec, kdy hráli bez gólmana a my jsme mohli několikrát v klidu vyhodit, což jsme neudělali. Ale hlavní je, že to dopadlo.

Martine, díky za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu