Bílí Tygři statečně bojovali, odjeli ale s prázdnou

Date of publication Author David Tauš, Radek Vokál

V neděli v Plzni Bílí Tygři k vysněnému osmému místu nevykročili, naopak se jim opět vzdálilo. Do zápasu s jedenáctou Plzní vstoupili tak, jak jsou soupeřových kluzištích zvyklí, tedy agresivně. V čase 4:44 se navíc prosadil při přesilovce Patrik Rozsíval a Liberec vedl. Plzeň srovnala, ale ještě do konce třetiny opět poslal Tygry do vedení Vítězslav Jankových. Pro něj to byla první branka od zářijového třetího kola. Druhá třetina byla pro Liberec fatální - domácí ji vyhráli 3:0 a rozhodli tak zápas. Ve třetí třetině, do které nastoupil Koťátko, dávali domácí už na 5:2, hosté pak dalšími dvěma přesilovkovými góly ještě snížili, na vyrovnání už ale nezbyl čas.