Bílí Tygři si pojistili osmičku jmen pro příští sezonu!

Date of publication Author Klub

Liberec - Přestože sezona 2020/21 teprve vrcholí, je již nutné myslet také na tu nadcházející. Bílí Tygři si proto v posledních dnech pojistili hned osmičku hráčů, s nimiž tak mohou i nadále počítat. Najdeme mezi nimi opory i mladé pušky.

Představení všech osmi nových kontraktů jsme pro vás odvysílali živě v rámci exkluzivního dílu placeného Virtuálního studia. Zpětně si jej můžete přehrát ZDE. Video je zdarma pro majitele play-off balíčků, získat jej však můžete také formou jednorázového nákupu za 49 Kč.

Derner nadále Tygrem!

Málokdo si dokáže představit Bílé Tygry bez obránce Lukáše Dernera. A tradiční spojení bude pokračovat. Sedmatřicetiletý zkušený bek odehrál za A-tým již více než sedm stovek zápasů a je jisté, že přidá také další. S vedením se dohodl na prodloužení smlouvy, která nově platí do 30. dubna 2022.

Vyjádření sportovního manažera Patrika Augusty

„Jednání s Lukášem bylo velmi rychlé. On měl zájem, my jsme měli zájem. Jde o jednu z ikon klubu, prakticky celou kariéru odehrál v Liberci. Jsem hrozně rád, že s námi bude pokračovat.“

Tříletá smlouva pro Birnera

V Home Credit Areně budeme nadále vídat také útočníka Michala Birnera, který v tygřím dresu zažil i mistrovský titul v ročníku 2015/16. Pětatřicetiletý útočník patří stabilně mezi ofenzivní lídry kabiny, krom toho nosí rovněž "A" pro asistenta kapitána. Jeho smlouva byla prodloužena do dubna 2024.

Vyjádření sportovního manažera Patrika Augusty

„Michalovi končil původní kontrakt sice až za rok, ale rozhodli jsme si jej pojistit již nyní. Nejsme naivní, Michal měl jistě nabídky i z jiných klubů, proto jsme rádi, že jsme domluvili. Patří mezi top hráče z celé Evropy a je lídrem nejen na ledě, ale také v kabině.“

birner posila

Další rok pro Pavelku

Gólman Jaroslav Pavelka podepsal před svým loňským příchodem do Liberce smlouvu na jeden rok. A o stejné období se mu nyní jeho kontrakt prodlouží. Pavelka vytvořil v této sezoně brankářskou dvojici s Petrem Kváčou a po roční pauze zaviněné zraněním se hned prezentoval ve velmi dobrém světle, když si udržel solidní průměr těsně nad 2 inkasované góly na zápas.

Vyjádření sportovního manažera Patrika Augusty

„Jarda to neměl vůbec jednoduché. Rok nechytal, vracel se po vleklém zranění. Musím ale říct, že za celou sezonu udělal velký krok vpřed. S Petrem Kváčou vytvořili výbornou dvojici. Je pro nás velmi důležité, že s touto dvojicí budeme moci počítat i v další sezoně.“

Nejproduktivnější bek pokračuje

Stejně tak budeme v tygřím dresu nadále pravidelně vídat Mislava Rosandiče, který se po svém příchodu stal nejproduktivnějším libereckým obráncem uplynulé sezony. Slovenský reprezentant s chorvatskými kořeny bude Bílým Tygrem minimálně do 30. 4. 2023.

Vyjádření sportovního manažera Patrika Augusty

„Mislav byl naším nejproduktivnějším bekem, což samo o sobě značí, že mezi nás skvěle zapadl. Je to vynikající bruslař, výborně hraje s kotoučem a stal se díky tomu jedním ze stálých členů našich přesilovkových formací. Jistě i on cítí, že se u nás může dále posouvat a že tím může posunout také naši organizaci.“

Uplatněné opce pro Knota a Vlacha

Kromě podpisů nových smluv došlo také k využití opcí v již platných kontraktech. Stalo se tak v případě obránce Ronalda Knota a Jaroslava Vlacha. Knot se po loňském přesunu pod Ještěd rychle zařadil mezi stálice liberecké obrany a Tygrem zůstává do 30. 4. 2022. Jaroslav Vlach bude po uplatnění opce v Liberci pokračovat přinejmenším do 30. 4. 2023.

Vyjádření sportovního manažera Patrika Augusty

„Rony má velice dobrou sezonu. Vypracoval se mezi naše top obránce, hraje velice spolehlivě, a proto jsme se rozhodli opci uplatnit. Jarda Vlach v této sezoně střelecky explodoval a daří se mu. Nad tím, jestli opci v jeho smlouvě uplatníme, jsme ani nemuseli moc přemýšlet.“

knot posila vlach posila

Pojistka mladých pušek

Nové smlouvy si vysloužili také mladíci Adam Najman a Jan Šír, kteří jsou budoucností liberecké organizace. Oba o sobě dávají v probíhající sezoně výrazně vědět, Najman dokonce v průběhu play-off nastupuje ve druhé útočné formaci. Také proto si je Bílí Tygři pojistili do 30. 4. 2023.

Vyjádření sportovního manažera Patrika Augusty

„Oba hráči jsou produktem systému výchovy v našem klubu. Prošli si akademií a Benátkami nad Jizerou. Spolu s Kubou Rychlovským, který podepsal kontrakt už loni, si o svou šanci výrazně řekli. Jsme rádi, že jsme je mohli zapracovat do týmu, a věříme, že si o šanci budou říkat i nadále. Teď už je to jenom na nich.“

derner posila najman posila

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu