Aktuální zprávy

Bílí Tygři podstoupí desetidenní karanténu

Liberec - Bílí Tygři reagovali na podezření nákazy koronavirem a nechali znovu otestovat kompletní hráčský kádr včetně realizačního týmu. Výsledkem je šest potvrzených případů nákazy nemocí COVID 19, zbylé výsledky byly negativní. Celé mužstvo teď musí po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí podstoupit desetidenní domácí karanténu.

Nelehká situace se dotkla chodu celého klubu. Bílí Tygři totiž dnes nemohou nastoupit do původně plánovaného semifinálového zápasu Generali Česká Cupu s Pardubicemi a zároveň se ani nemohou společně připravovat na blížící se start extraligové sezony.

"Této situaci jsme se samozřejmě snažili vyhnout, nicméně stalo se to, čeho jsme se obávali. Zdravé hráče budeme nadále udržovat v kondici díky online přípravě Aleše Pařeze, video přípravu bude mít zase na starosti Aleš Vladyka. Pevně věříme, že nastalou situaci zvládneme a budeme připraveni na návrat do zápasového režimu," říká hlavní kouč a čerstvě také sportovní ředitel Patrik Augusta.

Už zítra je na programu další jednání mezi zástupci extraligy a ministerstvem zdravotnictví o modelu, v jakém bude fungovat nadcházející extraligový ročník. A také o tom, jak by vypadala případná karanténní opatření. V jednání jsou zároveň možné náhradní termíny semifinálových a finálových utkání Generali Česká Cupu.

O dalším vývoji událostí budeme fanoušky samozřejmě informovat.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner