Bílí Tygři míří na východ Čech, kde vyzvou královéhradecký Mountfield

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Tipsport extraliga pokračuje v neděli dalším kolem, Bílí Tygři jej odehrají na ledě geograficky blízkého soupeře, Mountfieldu Hradec Králové. V tabulce čtvrtý celek soutěže nebude lehkým oříškem pro Severočechy, kteří jsou však pod novým koučem velmi nebezpeční. Souboj šelem odstartuje v 17 hodin 30 minut.

Mountfield Hradec Králové

Mountfield vstoupil do svého druhého ročníku v Hradci Králové velmi dobře a po 15 kolech se nachází na čtvrtém místě extraligové tabulky. Bílí Tygři jsou zatím jedním z pouze pěti celků, kteří je zatím dokázali porazit, těmi ostatními jsou Třinec, Litvínov, Karlovy Vary a pražská Sparta.

Právě týmu z hlavního města se podařilo zastavit strašidelně vypadající sérii východočeského klubu, který před páteční prohrou vyhrál pět utkání v řadě. Po porážce na ledě Ocelářů si Lvi nejspíš sáhli do svědomí a hned v dalším duelu si vybili zlost na Slavii poměrem 5:1. Při vítězné šňůře se pouze Vítkovicím povedlo obrat Mountfield o body, když klání hrané minulou neděli nechali dojít až do samostatných nájezdů.

Pod trenérem Peterem Draisaitlem vedou hradecký celek především zkušení hráči, lídrem produktivity je letos prozatím exliberecký Jaroslav Kudrna se 16 kanadskými body. O bod za ním se nachází Tomáš Mertl, z beků jich má nejvíce Tomáš Slovák. Brankář Pavel Kantor má momentálně skvělé statistiky, ale Liberec není jeho oblíbeným mužstvem.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 2013
Klubové barvy: červená, černá a bílá
Webové stránky: mountfieldhk.cz/
Stadion: Zimní stadion v Hradci Králové (6 890 diváků)

Hlavní trenér: Peter Draisaitl
Asistent trenéra: Jiří Kučera
Trenér brankářů: Robert Horyna
Vedoucí mužstva: Ladislav Souček

Útočníci:

Jaroslav Kudrna 16 (8+8)
Tomáš Mertl     15 (7+8)
Jiří Šimánek    12 (5+7)

Obránci:

Tomáš Slovák     8 (1+7)
Martin Pláněk    3 (1+2)

Brankáři:

Pavel Kantor   (717 minut) 2,01 branky na zápas/úspěšnost 91,84 %
Ondřej Kacetl  (149 minut) 2,82 branky na zápas/úspěšnost 85,11 %

Ve čtvrtek si Bílí Tygři připsali na konto první domácí vítězství pod trenérem Rostislavem Čadou, když Slavii poměrně s přehledem porazili 4:1. Kvůli disciplinárnímu trestu chyběl Jakub Valský, ale do sestavy se vrátil Michal Bulíř, jenž se hned střelecky zapsal. To se povedlo také Tomášovi Urbanovi, který celé utkání ovládl třemi kanadskými body.

Michal Bulíř mohl hned po návratu do sestavy slavit gól.

Valský bude chybět libereckým šelmám i v Hradci Králové a do akce se bude moci vrátit až v listopadovém klání na ledě Třince. Disciplinární komise ho stopkou na tři duely potrestala za faul kolenem na Miroslava Indráka v zápase s Plzní. Severočeši se tak budou muset i nadále obejít bez svých velkých bojovníků, kterými se to hemží i na marodce.

Poslední vzájemný souboj dokázali modrobílí na vlastním ledě vyhrát. V rámci třetího kola letošního ročníku přijeli Východočeši pod Ještěd a přestože na počátku druhého dějství otevřeli skóre, nakonec se vraceli domů s prázdnou. Velkou zásluhu na tom měli Martin Bartek s brankou a asistencí, Petr Vampola s dvěma gólovými nahrávkami, Radim Šimek s vítěznou trefou a Ján Lašák s 22 úspěšnými zákroky.

Útočníci:

Petr Vampola    13 (7+6)
Martin Bartek    9 (5+4)
Martin Bakoš     9 (5+4)

Obránci:

Martin Škoula    7 (2+5)
Radim Šimek      5 (3+2)
Ondřej Vitásek   5 (3+2)

Brankáři:

Ján Lašák       (687 minut) 2,62 branky na zápas/úspěšnost 91,67 %
Marek Schwarz   (218 minut) 2,48 branky na zápas/úspěšnost 90 %

Historická bilance v základní části ELH