Bílí Tygři hlásí odchody

Date of publication Author Jan Rachota - tiskový mluvčí

Liberecký dres již nebudou v příští sezóně oblékat útočník Václav Pletka a obránce Lukáš Zíb. Oběma vypršela smlouva a klub jim další nenabídl. Pokračovat v klubu nebudou ani forvardi Ondřej Hruška, Richard Rapáč a Stanislav Procházka, kteří působili v loňské sezóně převážně na farmě v Benátkách. Dalším hráčem, který Liberec opouští, je obránce Václav Kočí, kterému také vypršela smlouva a v další kariéře chce pokračovat v jiném klubu.

Vyjádření GM Ctibora Jecha:

„Pletkovi se Zíbem vypršela smlouva a rozhodli jsme se jim další nenabízet. Svoji roli hrála i ekonomická náročnost jejich kontraktů. V době ekonomické krize, která si vyžádala výrazné snížení rozpočtu, jsme dali přednost našim odchovancům. Každopádně pro náš klub odvedli v minulosti hodně práce, za kterou bych jim chtěl poděkovat. Hruška s Rapáčem od nás dostali možnost hledat si nové angažmá. Do našeho kádru se v minulosti neprosadili a ani na naší farmě v Benátkách, kde měli patřit k nejlepším, se jim nedařilo. Standovi Procházkovi vypršela smlouva a další jsme mu již nenabídli. Během těch necelých 300 zápasů, které za nás odehrál, většinou patřil ke klíčovým hráčům týmu a v liberecké historii mu patří významné místo. Kočímu u nás skončila smlouva a vypršelo hostování, které měl od nás do Mladé Boleslavi. Hráč má dál zájem působit jinde než v Liberci a i on proto náš tým opouští.“

Mladoboleslavský odchovanec Václav Pletka přišel do Liberce jako posila před play-off 2006 z Ruska, konkrétně Dynama Moskva. Pod Ještědem zůstal další tři sezóny a potvrzoval roli střelce, se kterou ho Liberec kupoval. Nejlépe mu vyšla hned ta první 2006/2007, ve které nasázel soupeřům 20 branek. V té další ho trápilo zranění a odehrál necelých třicet zápasů. V uplynulé sezóně v 46 utkáních posbíral 35 bodů (17+18).

Obránce Lukáš Zíb zamířil do Liberce podobně jako Pletka z Ruska. Z Podolsku přicházel s vizitkou ofenzivního beka a tu bezesporu naplnil. Jeho ofenzivní schopnosti výrazně převládaly nad defenzivními, díky tomu patřil k nejproduktivnějším bekům nejen Bílých Tygrů ale i celé extraligy. V uplynulé sezóně se Lukáš Zíb stal součástí trejdu za Radima Vrbatu a pomohl k záchraně v lize týmu Mladé Boleslavi.

Během tří sezón v Liberci se vsetínský odchovanec Ondřej Hruška výrazněji neprosadil a během 67utkání nasbíral 6 bodů (4+2). Většinou tak hrál na farmě Bílých Tygrů ve Vrchlabí, respektive Benátkách.

Slovenský forvard Richard Rapáč přišel do týmu Bílých Tygrů před sezónu 2007/2008 ze zámoří, kde hrál WHL. Za Liberec odehrál 15 utkání s bilancí 1 vstřeleného gólu.

Stanislav Procházka je pamětníkem všech sedmi extraligových sezón Bílých Tygrů. Celkově v Liberci odehrál téměř 300 zápasů a až do loňské sezóny patřil ke klíčovým hráčům. V určité době byl i kapitánem týmu. V uplynulé sezóně zamířil na hostování na farmu Liberce v Benátkách a prvoligového nováčka dovedl k záchraně v lize. V závěru sezóny působil v Ústí nad Labem.

Obránce Václav Kočí je libereckým odchovancem, ale v extralize již oblékl dres čtyř týmů. V minulosti hrál za České Budějovice, Litvínov a Bílé Tygry a uplynulou sezónu strávil na hostování v Mladé Boleslavi.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu