Tiskové zprávy

Bílí Tygři hlásí brankářskou výměnu. Marek Pinc přestupuje do Sparty a opačným směrem míří Marek Schwarz

Bílí Tygři Liberec se ještě před koncem přestupního období rozhodli pro změnu na postu brankáře. Třiatřicetiletý gólman Marek Pinc mění po třech a půl letech své působiště a z Liberce přestupuje do Sparty Praha. Opačným směrem, tedy ze Sparty k Bílým Tygrům, míří brankář s reprezentačními zkušenostmi Marek Schwarz.

Oba gólmani se v novém dresu s největší pravděpodobností představí už v nedělním extraligovém kole. Marek Pinc působil ve městě pod Ještědem poprvé v sezóně 2007/2008, znovu se vrátil v roce 2009 a zůstal další tři roky. Celkem v dresu Bílých Tygrů nastoupil ke 195 extraligovým zápasům.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Tento oboustranný přestup je dalším z kroků, kterými se snažíme řešit špatnou situaci, ve které se náš tým momentálně nachází. Věříme, že tento trade dá týmu nový pozitivní impuls. Marku Pincovi se v letošní sezóně nedařilo tak, jako v té předchozí. I přesto ale v mnoha zápasech tým podržel a za jeho celkové působení v Liberci bych mu rád poděkoval. Pinc i Schwarz se v letošní sezóně nacházeli ve svých týmech pod velkým tlakem a díky změně působiště by se jim mohla vrátit ztracená herní i psychická pohoda, která je na tomto postu velmi důležitá. Marek Schwarz je velmi kvalitní brankář s reprezentačními zkušenostmi. Věřím, že se v Liberci stane oporou a jeho příchod nám pomůže v důležitém závěru sezóny.“

Profil Marka Schwarze:
Rodák z Mladé Boleslavi Marek Schwarz nakoukl do velkého hokeje ve Spartě Praha, kde si už jako šestnáctiletý připsal v roce 2003 také svou extraligovou premiéru. Po draftu týmem St. Louis Blues následovalo angažmá ve WHL v týmu Vancouver Giants, ale po roce se Schwarz znovu vrací do Prahy. Do zámoří talentovaný gólman znovu míří až v roce 2006 a dočká se tu také kýženého startu v nejslavnější soutěži. Svatyni St. Louis Blues hají Marek Schwarz v 6 utkáních. V roce 2009 se stále teprve dvaadvacetiletý brankář vrací do české extraligy, kde následující tři sezóny hájí barvy své rodné Mladé Boleslavi. V loňském roce si Marek Schwarz udělal dobré jméno ve Finsku po vydařeném angažmá v TPS Turku. Letošní sezónu ale znovu začal v týmu HC Sparta Praha. Marek Schwarz od svých 17 let pravidelně oblékal i dres mládežnických reprezentačních výběrů, kde posbíral mnoho individuálních ocenění z vrcholných akcí. V roce 2009 se prosadil také v seniorské reprezentaci. Na svém kontě má 5 reprezentačních startů.

Marek Schwarz ještě v dresu Mladé Boleslavi

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner